Kaip išspręsti problemą, kai poroje vienas iš jūsų esate tvarkinguolis, o kitas - užkietėjęs tinginėlis?
Nusviesti džinsai ir marškiniai. Ant grindų. Vėl... Kad tai neišvestų iš kantrybės bei netaptų santykių krizės priežastimi, reikia ko nors imtis.
Siūlome jums 10 puikių būdų, kaip priversti tinginį imtis tvarkos. Nesvarbu, kokia bebūtų netvarkingumo priežastis, šie metodai turėtų padėti rasti išeitį.
1. Negraužkite jo:
Tiesa, engimas gali laikinai suveikti, tačiau galiausiai tai duos tik priešingus rezultatus. Vyrai nemėgsta būti verčiami daryti tai, kas jiems nepatinka, būti kontroliuojami. Jo akyse atrodysite tarsi apsėsta. Bandymas graužti ir taip paveikti jo sąžinę tiktai sukels pasipiktinimą ir taip jūs tikrai nieko nepasieksite bei problemos neišspręsite.
2. Įvertinkite problemos sunkumą:
Paklauskite savęs, kiek rimta ši problema, vertinant nuo 1 iki 10. Pamąstykite, ar verta pavirsti vyro mama ir pradėti jį auklėtį lyg paauglį sūnų? (Jei išties manote tai esant būtina, nepamirškite atvirsti į mylinčią merginą, žmoną).
3. Elkitės su juo kaip su kambarioku:
Vis dar yra tokių vyrų, kurie mano, jog, jeigu moteris gyvena kartu, buitis – jos problemos, jie žino, kad moterys neapsikęs su netvarka... Jei jūs elgsitės su savo vyru taip, lyg jis būtų jūsų kambariokas, tai leis jums abiems jaustis lygiaverčiams. Taip pat privers suprasti, kad ir jis turi pareigas bei privalo gerbti žmogų, su kuriuo gyvena. Pasidalykite buities darbais ir pasakykite jam, jog jūs už jį tų darbų nedarysite. Šis būdas itin veiksmingas, jei jūs neseniai pradėjote gyventi kartu ir įpročiai dar nesusiformavę.
4. Susitarkite gražiuoju:
Vyrai mėgsta sandėrius ir kompromisų meną. Susitarkite dėl „teritorijos“. Tikėtina, jog jūsų vyras greičiau sutiks nedaryti netvarkos „čia“, bet ne „ten“, kur galės elgtis kaip tinkamas, nei absoliučiai susitaikyti, jog kiekvienas kampelis turi būti švarus ir tvarkingas. Nustatykite „rajonus“, kur jis gali viską kaupti ar mesti ant žemės kiek širdis geidžia. Tai galbūt nėra visiškas problemos išsprendimas, bet vis šiokia tokia pradžia.
5. Išklausykite ir jį:
Paklauskite jo, gal jūs taip pat turite kokį nors įprotį, kuris veda jį iš proto. Taip parodytumėte, kad jūs nebijote pripažinti, jog taip pat nesate tobula ir siekiate, jog jums abiems būtų kuo geriau. Jei jis matys jus besikeičiančią ir atsisakančią tam tikrų erzinančių dalykų, jis gali pasekti jūsų pavyzdžiu.
6. Nepamirškite pagirti:
Paklauskite savęs, kaip dažnai jūs giriate ar kitaip pastiprinate savo partnerį. Jei tiktai kritikuojate jį, mažiau tikėtina, jog klausys jūsų neigiamų komentarų apie savo nesugebėjimą būti tvarkingau. Pasakykite jam, kaip labai jums patinka, kai jis masažuoja jūsų nugarą ar eina padeda kartu apsipirkti ir užsiminkite, kaip jūs įvertintumėte tai, jei jis padėtų su namų ruoša. Jei jis tikrai išklausys ir įdės pastangų, kad situacija pagerėtų, pasiūlykite ką nors kaip atsidėkojimą, paskatinimą, pagyrimą.
7. Turėkite kantrybės:
Suverskite jo laikraščius, drabužius bei pasenusius išmėtytus kvitus į jo kambario pusę ir nepakelkite purvinų rūbų. Kai pagaliau kurią dieną baigsis švarūs marškiniai ar kelnės, galbūt susimąstys. Jei jis paklaus, kodėl švarūs drabužiai automatiškai neatsiranda spintoje, kaip įprasta, jūs galite atsakyti, kad taip yra todėl, kad jis nesilaiko sandėrio. Priminkite, kad nėra jokios priežasties, kodėl jūs neturėtumėte dalytis buities darbų po lygiai.
8. Imkitės veiksmų:
Jei ir po trijų mėnesių bandymo išauklėti jį taip, kad tvarkytųsi (puikiai viską žino, bet piktybiškai atsisako jums padėti tvarkyti namus), jo įpročiai nepasikeitė ir jis mėgaujasi tuo, jog įsigijo „tarnaitę“, kuri pati viską sugeba, paskelbkite karą. Pasakykite, kad nusprendėte daugiau nebedaryti darbų už jį ir kad problema sukelia rimtą grėsmę tolesniems jūsų santykiams. Paaiškinkite, kad tvarkingi namai jums reiškia labai daug. Palyginkite tą svarbumą su kažkuo, kas ypatinga ar reikšminga jam.
9. Nesielkite kaip maža mergaitė:
Jokiais būdais, net kaip netvarka itin nervina, neišlėkite iš namų kaip pamišusi, nesistenkite vyro ignoruoti. Tokie pykčio protrūkiai sukuria daugiau problemų. Verčiau pabandykite nuoširdžiai pasikalbėti, paaiškinti, kaip blogai dėl to jaučiatės. Protingas, mylintis vyras turėtų jus suprasti ir pradėti keistis.
10. Pasidžiaukite laimėtu laiku:
Tą laiką kurį sutaupote, kai nereikia rinkti ir tvarkyti jo daiktų, paskirkite sau. Išeikite su savo draugėmis ar suplanuokite ypatingą naktį su savo partneriu, kad apdovanotumėte vienas kitą už sėkmingai pasiektą kompromisą.