Rusijos Valstybės Dūma pasiūlė šalies prezidentui ir vyriausybei išnagrinėti klausimą dėl Maskvos pasitraukimo iš Draugystės, bendradarbiavimo ir partnerystės sutarties su Ukraina, jeigu bus įgyvendintas oficialiojo Kijevo planas stoti į NATO.
Už šio kreipimosi į prezidentą ir vyriausybę priėmimą balsavo 408 deputatai, tai yra jam pritarė beveik visos parlamento frakcijos. Tačiau per diskusiją kai kurie deputatai abejojo, ar tikslingas pasirinktas tokio kreipimosi tonas.
„Jeigu Ukraina prisijungs prie narystės Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje (NATO) veiksmų plano ar žengs kitus skubius žingsnius, siekdama įstoti į NATO, laikyti šiuos žingsnius faktiniu vienašališku Ukrainos pasitraukimu iš Rusijos ir Ukrainos draugystės, bendradarbiavimo ir partnerystės sutarties ir išnagrinėti klausimą dėl Rusijos Federacijos pasitraukimo iš jos“, - tai raginama kreipimesi, kurį trečiadienį posėdyje priėmė Dūma.
Šis dokumentas priimtas, remiantis šių metų balandžio 1 dieną Dūmoje įvykusio svarstymo tema „Rusijos ir Ukrainos santykių būklė ir įsipareigojimai pagal Rusijos ir Ukrainos draugystės, bendradarbiavimo ir partnerystės sutartį“.
Kaip paaiškinama dokumente, šitai susiję su tuo, kad Ukrainos valdžia ėmėsi karinių politinių, kultūrinių ir informacinių propagandinių priemonių, kuriomis siekiama atsitraukti nuo tradicinių draugiškų santykių tarp abiejų šalių.
Be to, jos faktiškai pakeičia neutralų Ukrainos statusą; lemia masinius rusų ir rusakalbių šios šalies gyventojų teisių ir laisvių pažeidimus, jų sparčią asimiliaciją.
Itin didelių pretenzijų rusų parlamentarai turi Ukrainos veiksmams dėl Rusijos Juodosios jūros laivyno.