Greitojo ėjimo rungtyje Didžiąją Britaniją atstovaujantis Tomas Bosworthas ir buvusi NBA žvaigždė Johnas Amaechi „bbc.com“ teigė, kad sportininkai galėtų labiau susikoncentruoti į rezultatus, o dabar dar yra priversti ir „slėptis“.
Dar nei vienas „Premier“ lygos žaidėjas nėra prisipažinęs esąs gėjus.
T. Bosworthas teigia, kad neatsiskleidęs homoseksualus futbolininkas „negali mėgautis gyvenimu taip, kaip galėtų, jei atskleistų savo orientaciją“.
Pats ėjikas pripažino, kad jo rezultatai pagerėjo po to, kai viešai pripažino, jog jo orientacija – netradicinė.
Johnas Amaechi, kuris yra rungtyniavęs Klivlendo „Cavaliers“, Orlando „Magic“ ir Jutos „Jazz“ klubuose, pasakojo, kad jam pačiam yra tekę bendrauti su gėjais futbolininkais, kurie nėra apie tai viešai paskelbę.
„Jei kažkas bent vieną procentą savo energijos naudoja tam, kad nustotų būti savimi, jis galbūt ir bus geras, tačiau nebus geriausias“, – kalba J. Amaechi.
Abu šie sportininkai kalbėjo po to, kai „BBC“ radijas atliko apklausą ir išsiaiškino, jog 82% Anglijos, Velso ir Škotijos piliečių nekreiptų dėmesio, jei jų klubas pasirašytų sutartį su gėjumi.
8% pasisakė, kad nustotų palaikyti tokią komandą, kuri sudarytų sutartį su homoseksualu.
„Futbole yra pakankamai pinigų ir resursų, kad sustabdytų homofobiškas idėjas, tačiau nėra nieko daroma“, – kalbėjo J. Amaechi.
T. Bosworthas teigia, jog futbole, žvelgiant į visus sportus, situacija yra blogiausia, o pokyčiai pakeistų visą sporto pasaulį, nes šis žaidimas yra populiariausias.
Greitojo ėjimo atstovas teigia, kad, paskelbęs apie savo orientaciją, socialiniuose tinkluose sulaukė daug patyčių. Jo vaikinas netgi gavo homofobijos persmelktą žinutę, kurioje puikavosi ir svastikos ženklas.
Tuo tarpu J. Amaechi pasakojo, jog per metus sulaukia maždaug dviejų grasinimų mirtimi.
Buvęs Anglijos futbolininkas Lianne Sandersonas, kuris taip pat yra gėjus, pripažino, kad vieno „Premier“ lygos žaidėjo prisipažinimas pradėtų „domino efektą“.