Visi žinome, kuo per Antrąjį pasaulinį karą baigėsi Japonijos ambicijos dominuoti Ramiojo vandenyno regione. Tačiau, kokį pasaulį išvystume, jei valandėlę įsivaizduotumėme, kad jį valdo japonai. Ir ar jis būtų geresnė vieta gyventi?
Punktualumas
Teigti, kad japonų traukiniai atvyksta ir išvyksta „laiku“ yra pats tikriausias įžeidimas tobulai šalies geležinkelio sistemai. Ne paslaptis, kad su šalies traukinių darbuotojais konsultavosi patys šveicarų laikrodininkai.
Sušis
Pripažinkite, kad iš ryžių, šviežios žuvies ir daržovių gaminamas sušis – puikus tokių gyvybiškai svarbių medžiagų, kaip Omega-3 rūgštys, šaltinis. Todėl nestebina, jog japonai gali pasigirti vienu iš didžiausių ilgaamžiškumu pasaulyje.
Kaip neapsijuokti, valgant sušį, plačiau skaitykite čia.
Manga/Anime
Manga yra japoniški komiksai, o Anime – jais grįstas animacijos stilius. Kadangi įvairiais draudimais apraizgyta gyvojo kino industrija Japonijoje vystėsi lėtai, Anime tapo puikia alternatyva atskleisti neegzistuojantį pasaulį.
Dauguma Vakarų kultūros žmonių klysta manydami, jog Manga domisi tik vaikai. Japonijoje savito stiliaus komiksus myli įvairaus amžiaus žmonės. Tai – neatskiriama kultūros dalis. Ji ne tik leidžia grožėtis įspūdingais piešiniais, bet ir kiekvieną kartą seka naują istoriją.
Švara
Vakaruose niekieno nestebina riebaluoti padėklai traukiniuose ir lėktuvuose, ar tarp nemokamų žurnalų puslapių aptinkamos sudžiuvusios obuolių nuograužos. To dažniausiai neatsitinka Japonijoje.
Žmonės savo namus ir kiemus švarinasi kelis kartus per dieną. Juk šioje visuomenėje kitų nuomonė ir požiūris yra itin svarbus.
Tualetai
Užklydus į Japoniją, neįmanoma nepersvarstyti to, ką įprastai vadiname tualetu, sąvokos.
Japonai džiūgauja naudodami tualetus su pašildomais (tiems šaltiems žiemos rytams..) ir savaime užsidarančiais dangčiais ar įmontuotomis bidė. O kur dar tualete skambanti muzika, kuri, kaip įrodė mokslininkai, padeda atpalaiduoti sutraukiamąjį raumenį.
Tokijas
Kur kitur pasaulyje vieną perėją per dieną statistiškai kerta milijonas žmonių? O kuriame mieste žmonės sekmadienio popietes leidžia „persirengdami Elviais Presliais ir šlaistydamiesi po parkus“?
Tokijaus prefektūroje gyvenančių žmonių skaičius gerokai viršija visą portugalų ar graikų tautą. Be to, praėjusiais metais Tokijas restoranų gausa pralenkė Paryžių.
Nors didmiesčio šurmulį reikia prisijaukinti, neabejotina, kad Tokija būtų puiki pasaulio sostinė.
Bento dėžutės
Per pietų pertrauką japonai nesirenka plastikinėje pakuotėje užkonservuotų sumuštinių ar kitų pusfabrikačių. Jie nori tikro maisto, kuris supakuojamas Bento dėžutėse.
Bento dėžutės – tradicinės japonų dėžutės, į kurį dedamas maistas išsinešimui.
Į Bento sukraunama mėsa arba žuvis, ryžiai, makaronai, daržovės. Dažniausiai dėžutė turi vidinius skyrelius tam, kad nesusimaišytų skirtingi skoniai. Dėžutės būna skirtingų stilių, kad atitiktų įvairius žmonės, tiek verslininkus, tiek jaunimą ar vaikus.
Nuogumas
Japonai savo kūną palieka privačiai gyvenimo erdvei. Todėl šalyje nerasite nudistų paplūdimių. Jei pasaulį valdytų vokiečiai, nuogi, tikriausiai, būtume „dieną ir naktį, bet kada, kai tik leidžia uodai“
Arbatpinigiai
Lankantis JAV, nieko nestebina tylus reikalavimas taksi vairuotojams palikti 10% kelionės kainos, o padavėjams - 15-20% arbatpinigių. Netgi netvarkingo tualeto prižiūrėtojas tikisi šiokios tokios paramos.
Japonijoje tuo tarpu duoti arbatpinigių laikoma baisiu netaktu. Tad atsipalaiduokite ir mėgaukitės!