Pasak Ch. Wrey’aus, jo struktūra yra „labai sunerimusi“ tuo, kad nacionaliniuose komunikacijų tinkluose „įgauna svorį užsienio šalių bendrovės su skirtingomis nuo amerikietiškų vertybėmis“. Jis pažymėjo, kad tokia situacija leidžia technologijų gamintojams „piktybiškai keisti arba vogti informaciją“, o taip pat „vykdyti slaptą sekimą“.
M. Rogersas pridūrė, kad nuo šiol priešprieša su kinų bendrovėmis tik darysis sudėtingesnė. Jis taip pat gyrė JAV telekomunikacijų bendroves, kurios kovoja su savo konkurentėmis iš Kinijos: „Jas reikia ilgai ir įdėmiai stebėti“.
„Huawei“ atstovai, atsakydami į JAV saugumo vadų komentarus, pažymėjo savo produkcijos saugumą ir gerą tarptautinę reputaciją.
Likus savaitei iki žvalgybos komiteto, kuriame ir nuskambėjo šie pareiškimai, posėdžio, respublikonai Tomas Cottonas ir Marcas Rubio pasiūlė Senatui įvesti draudimą valstybinėms įstaigoms įsigyti telekomunikacijų įrangą iš „Huawei“ ir ZTE. Politikų teigimu, šių bendrovių produkcija gali būti naudojama JAV valstybės tarnautojų sekimui.
2012 metais JAV valdžia jau buvo pradėjusi „Huawei“ ir ZTE produkcijos tyrimą dėl galimos JAV ar tarptautinio šnipinėjimo grėsmės. 2013 metais buvęs CŽV direktorius Michaelas Haydenas pareiškė, kad yra „rimtų įrodymų“ teorijai apie kinų valdžios naudojamą „Huawei“ produkciją sekimui organizuoti.