Padėtis Irake yra rizikinga, o irakiečių tarpusavio smurtas nustūmė į antrą planą tinklo "Al Qaeda" grėsmę ir dabar kelia didžiausią pavojų JAV tikslams, rašoma ilgai lauktoje ataskaitoje, apie kurią penktadienį pranešė laikraštis "The Washington Post".
Devyniasdešimties puslapių ataskaitoje neprieinama prie išvados, ar konfliktą Irake galima laikyti pilietiniu karu, tačiau dokumento autoriams kyla rimtų abejonių dėl šalies lyderių sugebėjimo pamiršti konfesinius skirtumus ir visas pastangas nukreipti į ekstremistų pažabojimą ir efektyviai veikiančių valstybės institucijų sukūrimą, rašo laikraštis.
Iranas, kurį Vašingtonas kaltina kurstant smurtą Irake, paminėtas ataskaitoje "Nacionalinės žvalgybos padėties Irake įvertinimas" (National Intelligence Estimate on Iraq), tačiau jam dokumente neskiriama daug dėmesio.
Ataskaita paskelbta tuo metu, kai Jungtinės Valstijos rengiasi papildomai nusiųsti į Iraką 21 500 amerikiečių karių.
Su dokumentu susipažinęs šaltinis "The Washington Post" sakė, kad šių metų ataskaitoje aiškiai išskirti nuomonių skirtumai. Tuo tarpu analogiškoje 2002 metų ataskaitoje atskirosios nuomonės buvo išspausdintos smulkiu šriftu ir pateiktos kaip išnašos. 2002-ųjų ataskaitoje buvo teigiama, kad Irakas turi cheminių ir biologinių ginklų arsenalą. Jungtinėms Valstijoms 2003 metais įsiveržus į Iraką paaiškėjo, kad ši išvada buvo klaidinga.
Postą paliekantis žvalgybos vadovas Johnas Negroponte'as (Džonas Negropontas) ketvirtadienį supažindino prezidentą George'ą W.Bushą (Džordžą V.Bušą) su šia ataskaita, kuri penktadienį bus pateikta Kongresui. Penktadienį kiek pataisyta dokumento versija be įslaptintos informacijos bus paskelbta ir viešai.