• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV – žudynės bažnyčioje: pranešama apie 9 aukas

(atnaujinta 11.06)

Pietų Karolinoje baltaodis užpuolikas trečiadienio vakarą nušovė mažiausiai devynis žmones istorinėje juodaodžių bažnyčioje Čarlstono miesto centre, pranešė vietos policijos viršininkas.

Pietų Karolinoje baltaodis užpuolikas trečiadienio vakarą nušovė mažiausiai devynis žmones istorinėje juodaodžių bažnyčioje Čarlstono miesto centre, pranešė vietos policijos viršininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Bažnyčios viduje buvo aštuoni žuvę žmonės. Du žmonės buvo išvežti (į ligoninę). Vienas iš jų mirė. Šiuo metu yra devynios šio atgrasaus nusikaltimo aukos“, – sakė žurnalistams Čarlstono policijos viršininkas Gregory Mullenas (Gregoris Malenas).

REKLAMA

G.Mullenas nenurodė, ar kruvino incidento metu bažnyčioje buvo jos dabartinis pastorius ir valstijos senatorius Clementa Pinckney (Klementa Pinknis).

Tačiau NBC News pranešė, kad 41 metų C.Pinckney žuvo per išpuolį.

Policijos viršininkas sakė, kad kai kurie žmonės liko gyvi, bet neįvardijo jų skaičiaus.

G.Mullenas pridūrė, kad šios šaudynės, įvykusios per maldos susirinkimą, yra „nusikaltimas iš neapykantos“.

REKLAMA
REKLAMA

„Manau, jog tai nusikaltimas iš neapykantos“, – sakė jis per spaudos konferenciją.

„Vienintelė priežastis, dėl kurios kas nors galėtų įžengti į bažnyčią ir šaudyti į besimeldžiančius žmones, yra neapykanta“, – jam antrino Čarlstono meras Josephas P.Riley (Džozefas P.Railis).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šaudymas įvyko apie 21 val. vietos (ketvirtadienį 4 val. Lietuvos) laiku Emanuelio afrikiečių metodistų episkopalinėje bažnyčioje. Bažnyčios tinklalapyje nurodoma, kad ji yra seniausi tokio pobūdžio maldos namai JAV pietinėse valstijose.

REKLAMA

„(Mano šeima) ir aš meldžiamės už aukas ir šeimas, paliestas šio vakaro beprasmiškos tragedijos Emanuelio AME bažnyčioje“, – rašoma Pietų Karolinos gubernatorės Nikki Haley (Niki Hali) pareiškime.

„Dar nežinome visų detalių, bet žinome, kad niekada nesuprasime, kas gali motyvuoti žmogų įžengti į vienus iš mūsų maldų namų ir atimti gyvybę kitiems“, – pridūrė ji.

REKLAMA

Čarlstono policijos departamentas nurodė, kad įtariamasis buvo švariai nusiskutęs baltaodis apie 21 metų vyras. Iki ketvirtadienio vidurnakčio (7 val. Lietuvos) laiku jis dar nebuvo sučiuptas.

Vietos televizija „ABC4 News“ sakė, kad policija taip pat tiria tikėtiną sprogdinimo grėsmę.

Šis išpuolis buvo įvykdytas praėjus dviem mėnesiams po incidento, kai neginkluotas juodaodi Walteris Scottas (Volteris Skotas) buvo nušautas baltaodžio policininko kaimyniniame Šiaurės Čarlstone. Tas įvykis išprovokavo didelius protestus ir pabrėžė regione tvyrančią rasinę įtampą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Juodaodį nušovęs pareigūnas buvo apkaltintas žmogžudyste, o ši byla paskatino Pietų Karolinos įstatymų leidėjus prastumti įstatymą, padėsiantį visoms valstijos policijos agentūroms apsirūpinti vaizdo kameromis, įrašinėjančiomis visus pareigūnų veiksmus.

Po trečiadienio vakarą įvykusių šaudynių grupė vietos dvasininkų susirinko bendrai maldai, sustoję ratu gatvėje.

REKLAMA

Bendruomenės renginių organizatorius Christopheris Casonas (Kristoferis Keisonas) sakė neabejojantis, kad šaudynių motyvas buvo rasinis.

„Man jau labai įgriso žmonės, sakantys man, kad neturiu teisės pykti, – sakė Ch.Casonas. – Dabar esu labai įpykęs.“

REKLAMA

Aktyvistas pridūrė, kad dar prieš balandį įvykusį incidentą, nusinešusį W.Scotto gyvybę, jis dalyvavo bendruomenės susitikimuose su policija ir vietos lyderiais, siekiant užmegzti geresnius ryšius.

Emanuelio AME bažnyčia yra istorinė afroamerikiečių bažnyčios šaknys siekia 1816 metus, kai kelios kongregacijos atskilo nuo Čarlstono metodistų episkopalinės bažnyčios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš jos įkūrėjų, Denmarkas Vesey (Denmarkas Vesis), 1822 metais mėgino organizuoti vergų sukilimą. Jis buvo sučiuptas, o baltieji žemvaldžiai keršydami sudegino jo bažnyčią. Šios konfesijos tikintieji iki Amerikos pilietinio karo pabaigos buvo priversti melstis slapta.

Čarlstonas dar yra vadinamas Šventuoju miestu dėl daugybės jame esančių bažnyčių ir istoriškai susiklosčiusios imigrantų etninių grupių mozaikos, lemiančios didelę konfesijų įvairovę šiame pietiniame Atlanto vandenyno pakrantės mieste.

Už Jungtinių Valstijų ribų Čarlstono vardą labiausiai garsina praeito amžiaus 3-ame dešimtmetyje išpopuliarėjęs šokis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų