Pasak pareigūnų, armija trečiadienį paskelbs pasiųsianti į Europą įrangos, kad jos pakaktų visiškai aprūpinti vienai brigadai. Pentagonas anksčiau skelbė planuojantis rotuoti karius Europoje, kur jie dalyvautų mokymuose, naudodamiesi ten iš anksto sandėliuota įranga ir technika.
Pagal naują pasiūlymą iš anksto sandėliuota įranga ir technika būtų išvežta modernizuoti, o atvykstantys JAV daliniai atsigabentų pajėgesnės šiuolaikiškos technikos. Šarvuotosios brigados kontingentą sudarytų apie 4,5 tūkst. karių, taip pat dešimtys sunkiųjų mašinų, tankų ir kitokios technikos.
Pranešimas, kurį planuojama paskelbti trečiadienį, taip pat turėtų sumažinti nerimą Europoje, kur sąjungininkai reiškė susirūpinimą dėl kalbų apie iš anksto sandėliuotos technikos išvežimą, kurstančių nuogąstavimus, kad JAV ketina sumažinti savo palaikymą.
Pareigūnai, prašę neviešinti jų vardų, taip pat sakė, kad armija pasiųs į Europą papildomos ryšių įrangos, kad štabai būtų aprūpinti radijo stotimis, kompiuteriais ir kita įranga, reikalinga brigados veiksmų koordinavimui.
Šie pokyčiai pabrėžia gynybos vadovų pažadus užtikrinti Europos saugumą ir pasiųsti žinią Maskvai, kad bet kokia agresija prieš sąjungininkus būtų nepriimtina. Jie taip pat atskleidžia daugiau detalių apie anksčiau šiais metais iškeltus pasiūlymus keturiskart padidinti karinę pagalbą Europai ir užtikrinti, kad rotuojamos pajėgos būtų ilgiau laikomos tame regione.
Per pastaruosius devynis mėnesius lankydamasis Rytų Europos šalyse ir NATO susitikimuose JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris (Aštonas Karteris) žadėjo, kad karinė pagalba šiam regionui bus didinama.
Praeitą birželį viešėdamas Estijoje A.Carteris paskelbė, kad Jungtinės Valstijos į šešias rytines Europos Sąjungos šalis pasiųs apie 250 tankų, šarvuočių ir kitokios karinės technikos, siekiant padrąsinti Aljanso sąjungininkes, susirūpinusias dėl Rusijos ir teroristinių grupuočių keliamos grėsmės. Kiekvienoje išankstinio sandėliavimo vietoje bus sutelkta įrangos, kurios pakaktų aprūpinti vieną batalioną arba kuopą, o tie ištekliai bent laikinai bus dislokuoti Bulgarijoje, Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Lenkijoje ir Rumunijoje.
Be to, ši technika taip pat galės būti kilnojama į įvairias regiono vietas, rengiant mokymus ir pratybas. Be kita ko, Pentagonas jau pasiuntė į Rytų Europą sunkiosios karinės technikos, tokios kaip tankai „Abrams“, ratinės pėstininkų kovos mašinos „Bradley“ ir savaeigės haubicos.
Vasarį Pentagonas paskelbė sieksiantis, kad 2017 metų biudžete pajėgų rotacijai ir karinėms pratyboms Europoje būtų skirta 3,4 mlrd. dolerių. Faktiškai pagal tą planą siūloma Europoje, kur jau dislokuota motorizuotoji „Stryker“ brigada ir oro desantininkų brigada, nuolat laikyti trečią kovinę brigadą. Be to, ta brigada būtų nuolat rotuojama kas maždaug devynis mėnesius.
2016 metais vadinamajai Europos padrąsinimo iniciatyvai buvo numatyta skirti 780 mln. dolerių. Iš šių lėšų turi būti finansuojamas šimtų JAV karių rotavimas Europoje, karinės pratybos ir kitos mokymo misijos.
A.Carterio pasiūlymas keturgubai padidinti šią sumą leistų JAV siųsti daugiau karių į Europą trumpalaikiam dislokavimui, taip pat pasiųsti daugiau papildomos įrangos bei pagerinti infrastruktūrą, leidžiančią įkurdinti papildomas pajėgas.
Planai didinti JAV karinę pagalbą buvo paskelbti praėjus metams po to, kai Gynybos departamentas atskleidė didelio masto planus konsoliduoti pajėgas Europoje, perkeliant tūkstančius JAV kariškių ir civilių darbuotojų iš kai kurių bazių, daugiausiai Jungtinėje Karalystėje ir Portugalijoje. Tikėtasi, kad tokios pastangos leis sutaupyti apie 500 mln. dolerių per metus.