Jungtinės Valstijos dėl humanitarinių priežasčių sušvelnino prieš 25 metus paskelbtas sankcijas Iranui. Kad padėtų žemės drebėjimo aukoms, Finansų departamento Vašingtone duomenimis, pirmiausiai palengvintas pinigų pervedimas.
Be to, per ateinančias 90 dienų amerikiečiai galės aukoti organizacijoms, prisidedančioms prie paramos katastrofų aukoms ir atstatymo darbų. Taip pat leidžiamas tam tikrų automobilių, radijo telefonų, kompiuterių ir radijo imtuvų eksportas į Iraną.
JAV valstybės sekretorius Kolinas Pauelas (Colin Powell) savaitės pradžioje pažymėjo, kad Jungtinės Valstijos yra atviros dialogui su Teheranu. Iš Teherano sulaukiame "drąsinančių" žingsnių, sakė jis interviu laikraščiui "Washington Post". Todėl ir JAV pasilieka dialogo galimybę.
K. Pauelo (Colin Powell) atstovas vėliau pareiškė, kad Iranas dar turi įgyvendinti savo įsipareigojimus Tarptautinei atominės energetikos agentūrai (TATENA). Tačiau ir jis pripažino, kad praėjusiais metais būta teigiamų poslinkių.
JAV praėjusiomis dienomis į žemės drebėjimo sugriautą Irano regioną nusiuntė gydytojus ir aukų paieškos specialistus, taip sukeldamos spėliojimus dėl suartėjimo. Tačiau Vašingtonas pažymėjo, kad tai nėra politinis signalas.
Santykiai tarp JAV ir Irano yra įtempti nuo Irano revoliucijos ir įkaitų pagrobimo amerikiečių ambasadoje Teherane 1979 metais. Nuo to laiko šalys neturi tiesioginių diplomatinių santykių. Prezidentas Džordžas V. Bušas (George W. Bush) 2002 metų sausį Iraną, kaip ir Iraką bei Šiaurės Korėją pavadino "blogio ašimi".
dpa-ELTA