Nepaisydama agresyvios Pchenjano retorikos, amerikiečių žvalgyba mano, kad Šiaurės Korėjos branduolinės atakos grėsmė yra nedidelė. Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų arsenalas skirtas "bauginimui, tarptautiniam prestižui ir kaip diplomatinė spaudimo priemonė", savo kasmetinėje ataskaitoje Kongresui teigia JAV Nacionalinės slaptosios tarnybos direktorius Džeimsas Klaperis (James Clapper), kuriuo remiasi agentūra AFP.
Šiaurės Korėjos vadovybė panaudotų branduolinius ginklus prieš JAV dalinius ir sąjungininkus tik tada, jei ji manytų, kad iškilo grėsmė jos išlikimui, teigiama dokumente. Tiesa, šios šalies lyderiai esą sunkiai nuspėjami. "Mes nežinome, kada, Šiaurės Korėjos nuomone, šis slenkstis bus peržengtas", - rašo Dž. Klaperis.
Po naujausios savo branduolinio bandymo vasario viduryje Šiaurės Korėjos vadovybė smarkiai sugriežtino toną. Dėl naujų sankcijų, kurias paskelbė JT Saugumo Taryba, Pchenjanas pagrasino JAV prevenciniu branduoliniu smūgiu. Šiaurės Korėja, be to, nutraukė Nepuolimo paktą su Šiaurės Korėja.
JAV žvalgybai ir toliau nerimą kelia ir Irano branduolinė programa. Teheranas pernai paspartino urano sodrinimą, įspėjama ataskaitoje. Tačiau lieka neaišku, ar Iranas galiausiai nuspręs kurti branduolinį ginklą. Amerikiečių slaptosios tarnybos nemano, kad Teheranas sugebėtų nepastebėtas tarptautinės bendrijos pasigaminti pakankamai bombai reikalingo urano.
JT Saugumo Taryba jau ne kartą skelbė sankcijas Iranui dėl jo branduolinės programos. Izraelis ir JAV, kaip paskutinės priemonės, neatmetė ir karinės atakos galimybės, kad sutrukdytų Teheranui pasigaminti branduolinę bombą.
Dž. Klaperis taip pat įspėjo dėl galimo cheminio ginklo panaudojimo Sirijos pilietiniame kare. Prezidento Bašaro al Asado (Bashar al Assad) daliniai esą turi garstyčių dujų, zarino dujų ir mirtinų nervus paralyžiuojančių dujų VX.