Tai J.Kerry pareiškė po anksčiau šį mėnesį Pchenjano įvykdyto jau ketvirto branduolinio bandymo.
„Jungtinės Valstijos darys viską, kas būtina, kad apsaugotų mūsų šalį, mūsų draugus ir sąjungininkus pasaulyje“, – sakė J.Kerry bendroje spaudos konferencijoje su Kinijos užsienio reikalų ministru Wang Yi.
Vienas JAV pareigūnas anksčiau nurodė, kad šis klausimas bus vienas svarbiausių per J.Kerry derybas su Wang Yi: „Sekretorius įsitikinęs, kad Kinija gali nuveikti daug daugiau, darydama spaudimą (Pchenjanui).“
J.Kerry po derybų taip pat sakė, kad JAV ir Kinija, kurios abi yra Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nuolatinės narės, susitarė „spartinti pastangas“ pasiekti konsensusą dėl naujos JT rezoliucijos Šiaurės Korėjos klausimu.
Kinija yra pagrindinė Šiaurės Korėjos diplomatinė gynėja ir teikia tai šaliai ekonominę pagalbą, bet jų ryšiai pastaraisiais metais yra gana įtempti, senkant Pekino kantrybei dėl Pchenjano nenoro pažaboti savo branduolinio ginklavimosi ambicijų.
Pchenjanas sausio 6 dieną paskelbė susproginęs mažų gabaritų vandenilinį užtaisą, nors ekspertai šį pareiškimą įvertino skeptiškai. Reaguodama Kinija pareiškė „griežtai nepritarianti“ Šiaurės Korėjos veiksmams ir iškvietė tos šalies diplomatus pateikti oficialius paaiškinimus.
Kita vertus, Kinija yra ne kartą pademonstravusi nesanti linkusi klausyti Vašingtono sprendžiant šią problemą, ir vėliau jokių apčiuopiamų veiksmų prieš Šiaurės Korėją nesiėmė.
Analitikai sako, kad Kinija vengia per daug spausti stalinistinę valstybę, baimindamasi galimo Šiaurės Korėjos žlugimo ir potencialaus suvienytos, Jungtinėms Valstijoms draugiškos Korėjos susikūrimo prie savo sienų.