Nors pagrindinis siūlomos rezoliucijos autorius respublikonas Johnas Warneris (Džonas Vorneris) iš Virdžinijos užsitikrino įtakingiausių demokratų paramą, perrašęs tam tikrus dokumento projekto punktus, H. Reidas negalėjo tiksliai pasakyti, ar rezoliuciją parems 60 senatorių, kurių balsų reikia, kad ji būtų pateikta galutiniam balsavimui. Per galutinį balsavimą rezoliucija bus priimta, jei už ją balsuos paprastoji dauguma senatorių.
"Ar mes užsitikrinsime 60, 58 ar 53 balsus, galėsime parodyti Amerikos visuomenei, kad Senatas abipusiu sutarimu pasisako prieš (konflikto) Irake eskalavimą", - sakė H. Reidas.
G. W. Busho plano oponentus padrąsino postą paliekančio JAV sausumos pajėgų Irake vado komentarai, kad prezidento siūlomos penkios brigados nėra būtinos siekiant įtvirtinti saugumą Bagdade.
"Manau, kad toks darbas, apie kurį kalbama dabar, Bagdade gali būti atliktas su mažesnėmis pajėgomis, - sakė generolas George'as Casey (Džordžas Keisis). - Mano (pajėgų) vadai man sakė, kad jiems reikia dviejų brigadų įgyvendinti šį planą, ir aš paprašiau atsiųsti tokias pajėgas".
Tačiau G. Casey Senato Ginkluotųjų pajėgų komitete sakė, kad nepasisako prieš papildomo karinio kontingento siuntimą į Iraką.
Senate rengiamos rezoliucijos priešininkai, tarp kurių yra ir demokratų, ir respublikonų, aktyviai stengėsi pervilioti į savo pusę kiek įmanoma daugiau senatorių.
Respublikonų senatorius iš Pietų Karolinos Lindsey Grahamas (Lindsis Grejemas) sakė, kad jei Senatas priims neįpareigojančią rezoliuciją, "Artimuosiuose Rytuose tai bus įvertinta kaip Amerikos pripažinimas, jog ji patyrė pralaimėjimą".
REKLAMA