Daugiausia problemų kilo dėl tokių sutrikimų, kokių būna per kiekvienus rinkimus, tarp jų ir neatitikimų rinkėjų sąrašuose, tačiau nebuvo jokių didesnių kliūčių, kurios smarkiai paveiktų balsų skaičiavimą.
„Didžiausias netikėtumas – kad viskas taip ramiai praėjo, esant tokiam dideliam rinkėjų aktyvumui, – sakė Ilinojaus valstijos rinkimų komiteto atstovas Jimas Tenuto. – Visi tikėjosi daugiau problemų nei dabar – ir nieko.“
Teksase, kaip nurodo aktyvistai, balsavimo sistemos veikė netinkamai daugiau kaip penkiose rinkimų apylinkėse Dentono apygardoje. Šis kliuvinys galbūt sutrukė pareikšti savo valią keliems šimtams rinkėjų.
Tuo tarpu sugedus kompiuteriui vienoje rinkimų apylinkėje Hjustono priemiestyje rinkėjai buvo staigiai nukreipti į kitą balsavimo vietą, esančią už daugiau kaip 3 km.
Vienoje svarbiausių iš svyruojančių valstijų – Šiaurės Karolinoje, Daramo apygardoje, kur daugiausiai yra demokratų šalininkų, strigo kompiuterinė sistema, todėl pareigūnai turėjo kliautis popierine registracijos procedūra, nusidriekė ilgos eilės. Kelios rinkimų apygardos pratęsė savo darbo laiką papildoma valanda.
Apie panašius sutrikimus buvo pranešama ir kitose šalies vietose; taip pat gauta skundų, kad kai kurių rinkėjų nebuvo sąrašuose.
Šalia vienos rinkimų apylinkės Floridoje viena moteris, agituojanti už Donaldą Trumpą, pipirinių dujų balionėliu užpuolė vieną Hillary Clinton šalininką, o prie kitos – susikivirčijo du vyrai, kai vienas jų išplėšė telefoną iš kito rankų. Konfliktas tarp D.Trumpo ir H.Clinton gerbėjų kilo ir Ipsilantyje, Mičigano valstijoje.
Iš tokių valstijų kaip Misūris ir Juta buvo gauta pranešimų, jog rinkėjai turėjo laukti po kelias valandas, kad galėtų balsuoti.
D.Tumpas per savo kampaniją ne kartą reiškė niekuo nepagrįstus nuogąstavimus, kad rinkimai kažkokiu būdu suklastoti. Dėl jo raginimų stebėti, kad rinkimų apylinkėse nebūtų sukčiaujama, baimintasi galimo savavališko susidorojimo ir užpuolimų.
„Apskritai, istorija, kurios visi tikėjosi – masinių pranešimų apie rinkėjų bauginimą – neįvyko“, – sakė Wendy Weiser, Niujorko universiteto teisės mokyklos demokratijos programos vadovė iš Brennano teisingumo centro.
„Tikrai mačiau, kad tokių dalykų buvo daugiau... tačiau tai nėra svarbiausia rinkimų istorija, ir daugeliui tai tikrai atnešė palengvėjimą“, – pridūrė ji.
D.Trumpas savo ruožtu vėl pakartojo, kad rinkimų rezultatai gali būti nepatikimi. Jo kampanijos atstovai teigė sieksiantys, kad būtų ištirtas atvejis Nevados valstijoje, nes pasirodė pranešimų, kad ten keletas rinkėjų buvo įleisti į rinkimų apylinkes po jų uždarymo.
Interviu su „Fox News“ D.Trumpas neatskleidė, ar priimtų tokius rezultatus.
„Pamatysime, kaip viskas seksis šiandien ir, tikėtina, seksis gerai, tikiuosi mums nereikės dėl to jaudintis“, – sakė jis. Vėliau interviu jis sakė: „Tai gana suklastota sistema.“
Filadelfijoje, vienoje iš vietų, kur D.Trumpo teigimu galėjo būti sukčiaujama, apygardos prokuroras Sethas Williamsas sakė, kad iki popietės nebuvo įrodytų pranešimų apie rinkėjų sukčiavimą arba bauginimą ir „jokios zombių, balsuojančių mieste, apokalipsės“.
Tuo tarpu valstijų rinkimų pareigūnai bandė apsisaugoti nuo programišių bandymų įsilaužti į jų kompiuterines sistemas.
48 valstijos priėmė „kibernetinės higienos“ pagalbą iš Vidaus saugumo departamento, kuri pažadėjo patikrinti jų tinklus ir pašalinti problemas, leidžiančias programišiams įsilaužti. Dar dvi valstijos pasisamdė rangovus, kad šie pasirūpintų sistemų saugumu, nurodė pareigūnai.
Kibernetinio saugumo ekspertai nurodė, kad dėl decentralizuotos balsavimo sistemos, kai žmonės balsuoja 9 tūkst. skirtingų jurisdikcijų ir daugiau kaip 185 tūkst. apylinkių, programišiams būtų sudėtinga smarkiai paveikti balsavimą.