„Turime išlaikyti savo saugumo įsipareigojimus vieni kitiems“, – sakė JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Victoria Nuland (Viktorija Njuland), pridūrusi, kad visos NATO sąjungininkės turi prisidėti kuriant naujas „priešakines pajėgas, kurios leis mums greitai pasiųsti pajėgas į neramius taškus“.
„Taip pat turime kiek įmanoma greičiau įsteigti vadovavimo ir kontrolės centrus visose šešiose (NATO) pasienio valstybėse“, – pridūrė ji.
NATO karinis komitetas sausio 15 dieną pritarė tarptautinių štabų steigimui Lietuvoje ir dar penkiose Rytų ir Vidurio Europos šalyse – Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Rumunijoje ir Bulgarijoje.
„NATO yra gynybos aljansas. Mūsų tikslas – atgrasyti agresiją, bet jeigu tai nepavyksta, turime būti pasiruošę“, – pabrėžė V.Nuland, sakydama kalbą Vašingtone įsikūrusiame strateginius tyrimus vykdančiame Brookingso (Brukingso) institute.
Ukrainos rytuose tęsiantis susirėmimams tarp Kijevo vyriausybės pajėgų ir prorusiškų separatistų, aukų skaičius didėja, o sukilėliai atsisako grįžti prie derybų stalo.
„Ukrainos frontas už laisvę taip pat yra mūsų frontas, – aiškino V.Nuland. – Visi sąjungininkai dabar turi kiek galėdami prisidėti prie šių pastangų, ir visi privalo vykdyti ... įsipareigojimus dėl išlaidų gynybai.“
„Kai kurios vyriausybės jau mėgina nutrūkti nuo kabliuko“, – perspėjo ji, konkrečiai neįvardydama nei vienos šalies.
Kalbėdama apie JAV ir Europos Sąjungos (ES) taikomas griežtas sankcijas Maskvai, V.Nuland dar kartą pabrėžė, kad jomis siekiama ne nubausti Rusijos žmones, o priversti tos šalies prezidentą Vladimirą Putiną pakeisti savo politiką.
„Atmetame skriaudos naratyvą, kuris mūsų dienomis yra populiarus Maskvoje – esą mes norime silpnos Rusijos. Niekas negalėtų būti toliau nuo tiesos, – teigė V.Nuland. – Tai, ko mes norėjome ir ko tebenorime, yra demokratinė Rusija, gerbianti įstatymų viršenybę namuose ir užsienyje.“
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.