• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV komercijos sekretoriaus pavaduotojas importo administracijai Faryar Shirzadas (Farija Širzadas) pasirašė memorandumą, panaikinantį Lietuvai taikytą ne rinkos ekonomikos statusą pagal JAV antidempingo ir kompensacinių priemonių įstatymus.

REKLAMA
REKLAMA

Tai BNS antradienį pranešė Lietuvos ambasadorius JAV Vygaudas Ušackas.

Pasak pranešimo, memorandumas įsigalios artimiausiu metu, kai bus paskelbtas Federaliniame registre.

REKLAMA

Tai, kad Jungtinės Valstijos Lietuvą priskiria ne rinkos ekonomikos šalių grupei, paaiškėjo praėjusių metų pavasarį, kai JAV tarptautinės prekybos komisija (ITC), reaguodama į JAV gamintojų skundą, nusprendė pradėti skystųjų trąšų importo iš bendrovės "Achema" dempingo tyrimą.

REKLAMA
REKLAMA

Surinkus reikiamus duomenis, šis tyrimas 2002 metų birželio mėnesį buvo nutrauktas, tačiau Lietuva taip ir nebuvo išbraukta iš ne rinkos ekonomikos šalių sąrašo.

Toks statusas JAV verslininkams leidžia nesunkiai apkaltinti Lietuvos eksportuotojus dempingu ir remiantis JAV įstatymais taikyti supaprastintą antidempingo procedūrą, kai Lietuvos gamintojų kaina lyginama su kitų valstybių analogiškos prekės kaina ir susidaręs skirtumas laikomas dempingu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vertinant rinkos ekonomikos valstybių gamintojų kainas, atsižvelgiama į gamintojo vidaus gamybos ir pardavimo kainas, darbo sąnaudas ir kita.

Lietuvos pripažinimo rinkos ekonomikos valstybe problemą susitikimuose su JAV pareigūnais ne kartą kėlė buvęs šalies prezidentas Valdas Adamkus, kiti šalies vadovai.

Europos Sąjunga Lietuvą rinkos ekonomikos šalimi pripažino dar 2001 metais.

2002-aisiais Lietuva į JAV eksportavo prekių už 733,5 mln. litų - tai sudarė 3,6 proc. viso Lietuvos eksporto. Importas iš JAV į Lietuvą siekė 810,3 mln. litų - 2,9 proc. viso importo.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų