Juntinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentas suteikė sau įgaliojimus įvesti karinę padėtį, tarkime, jei prasidės karas su Iranu. Tai beprecedentinis valdžios pasisavinimas, kuris turėtų sukelti nerimą kiekvienam amerikiečiui. Kovo 16 dieną Baltieji rūmai išleido vykdomąjį nurodymą, pavadintą „Nacionalinės gynybos resursų parengimas“. Dokumentas stulbina savo įžūlumu ir neregėtais Konstitucijos pažeidimais.
Autoritarizmo grėsmė
Jame sakoma, kad karo ar ypatingos situacijos atveju šalyje federalinė vyriausybė turi teisę paimti į savo rankas praktiškai visų amerikiečių visuomenės gyvenimo sričių kontrolę. Maisto produktai, žemės ūkio technika, pramonės gamyba, ekonomika, energetika, transportas, ligoninės, vandens resursai, gynyba ir statyba – visa tai atiteks tiesioginei B. Obamos kontrolei. Nurodymas suteikia prezidentui teisę nacionalinės krizės metu disponuoti šiais milžiniškais resursais savo nuožiūra.
„Jungtinės Valstijos turi turėti pramoninę ir techninę bazę, atitinkančią nacionalinės gynybos reikalavimus ir galinčią įnešti indėlį į techninį karinės technikos pranašumą taikiu metu ir ypatingosios situacijos šalyje laikotarpiu. – sakoma dokumente. – Vidaus pramoninė ir techninė bazė – tai pasirengimo nacionalinei gynybai pagrindas. Šio įstatyminio akto suteikiami įgaliojimai turi būti naudojami šios bazės tvirtinimui“.
Trumpiau tariant, šis nurodymas suteikia JAV vadovui galimybę įvesti karinę padėtį. Dabar jis turi kone diktatoriaus įgaliojimus. Šis dokumentas – tai tiesioginis pasikėsinimas į asmens laisvę, į privačios nuosavybės teisę ir į įstatymo viršenybės principą. Tai neregėtas konstitucijos pažeidimas!
Vykdomoji valdžia įžūliai pasisavino įgaliojimus, pažeisdama konstitucijos nuostatas, net neatsiklaususi Kongreso. Šis dokumentas uždega B.Obamai žalią šviesą kuriant centralizuotą autoritarinę valstybę. Tokio įstatymo logiškiau būtų ieškoti ne Vakarų demokratinėse šalyse, o kur nors H.Čaveso Venesueloje ar V.Putino Rusijoje.
Griežtas Irano atsakas
Pasak politologų, pretekstas šiam dokumentui sukurti buvo artėjantis susirėmimas su Iranu. Tą patvirtina ir trumpa, bet aiški Vašingtono žinutė Techeranui: „diplomatijos langas užsiveria“. Gynybos ministras Leonas Paneta įspėjo Irano vadovą, kad „galimi bet kokie variantai“, įskaitant karinę intervenciją. Pats B.Obama pabrėžė, kad jo kantrybei ateina galas. Jis pasirengęs smogti triuškinančius smūgius Irano branduoliniams objektams.
Jei taip atsitiks, Irano prezidentas Mahmoud'as Ahmadinejad'as
žada masinį atpildo smūgį. Amerikiečių kariuomenė pavirs taikiniu ir bus atakuota Irano statytinių Irake ir Afganistane. Smūgiai bus suduoti Amerikos pasiuntinybėms visuose Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje. Grėsmingiausia yra tai, kad „Hesbola“ kuopelės, palaikomos Irano, gali įvykdyti teroro aktus stambiuose Amerikos miestuose ir sunaikinti daug žmonių. Reiktų neatmesti karo grėsmės ir mūsų žemynui – Europai. Tai visiškai reali grėsmė, jei kils stambaus masto konfliktas su Iranu.
Ar paskatins karas su Iranu B.Obamą įvesti ypatingą padėtį, remiantis minėtu dokumentu? Prezidentas neturi ir netgi negali turėti įgaliojimų įvesti valstybės kontrolę privačiai ekonomikai, ypač, jei tam neduotas Kongreso ir amerikiečių tautos sutikimas. Tai ne kas kita, kaip nacionalsocializmas, užmaskuotas saugumo kauke.
Japonus varė į koncentracijos stovyklas
Štai kodėl, pasak apžvalgininkų, konservatoriai, kurie rimtai žvelgia į JAV konstitucinę respubliką, turi pareikalauti nedelsiant atšaukti šį dokumentą. Liberalai tvirtina, kad prezidentas B.Clinton'as buvo davęs beveik tokius pačius nurodymus. Prezidentas F.Roosevelt'as pasirašė pirmąjį įsakymą apie nacionalinės gynybos resursų pasirengimą, kuriame ne sykį buvo daromos pataisos dar ir G.Bush'o laikais. Tokiu būdu, kaip tvirtina kairieji, jeigu tai buvo leistina F.Roosevelt'ui, B.Clinton'ui ir G.Bush'ui, tai kodėl negali būti leidžiama B.Obamai?
Atsakymas turėtų būti paprastas - Konstitucija vis dar tebegalioja. Daugiau kaip 70 metų liberalūs demokratai ir korporacijų bičiuliai respublikonai pamažu, bet atkakliai griauna respubliką, piršdami šaliai šliaužiančią socialdemokratiją. Naujoji valdančioji klasė atmetė tėvų įkūrėjų pasaulėžiūrą, kuri atskiria valdžias ir kalba apie federalizmą. F.Roosevelt'as, B.Clinton'as ir G.Bush'as – visi jie buvo militaristai, plėtę valstybės vaidmenį ir jos įgaliojimus.
Jie buvo globalistai ir Woodrow'o Wilson'o (JAV prezidento 1913-1921 m.) pasekėjai. Visi jie be jokio sąžinės graužimo pažeidinėjo pilietines laisves. Labiausiai šia prasme pasižymėjo F.Roosevelt'as, suvaręs japonų kilmės amerikiečius į koncentracijos stovyklas...
B.Obamos vykdomasis nurodymas tapo visuotinės gerovės ir visuotinio karo valstybės kulminacija. JAV galva pasekė savo pirmtakų pėdomis. Tų pirmtakų, kurie padėjo sukurti imperinį prezidentavimą. O tai veda tik į vieną, pakankamai tragišką rezultatą - laipsnišką JAV demokratijos panaikinimą.
V. Žuklevičius
Pagal Jeffrey'io Kuhner'io – „Washington Times“ apžvalgininko (Edmundo Berko instituto prezidentas) publikaciją, versijos.com ir VL inf.