Kalbėdamas Liuksemburge J.Kerry pažymėjo, kad kol kas Vašingtonas nėra gavęs oficialaus prašymo išduoti šį turkų dvasininką, bet pridūrė: „Mes tikrai manome, kad bus klausimų iškelta apie poną Guleną“.
Turkijos prezidentas Recepas Tayipas Erdoganas yra pareiškęs, kad už perversmo stovi šis musulmonų dvasininkas, gyvenantis JAV nedideliame miestelyje Pokono kalnuose Pensilvanijos valstijoje.
Pats F.Gulenas neigia prisidėjęs prie bandymo surengti perversmą Turkijoje, kurį „griežčiausiai“ pasmerkė. „Per pastaruosius penkis dešimtmečius nukentėjau per daugybę karinių perversmų, todėl kaltinimai, kad esu kaip nors susijęs su tokiu bandymu, mane ypač žeidžia. Kategoriškai neigiu tokius kaltinimus“, – pareiškė jis naktį išplatintame trumpame pranešime.
„Griežčiausiai smerkiu kariškių bandymą surengti perversmą Turkijoje“, – nurodoma jo vos dviejų pastraipų pranešime. „Vyriausybė į valdžią turėtų eiti per laisvus ir sąžiningus rinkimus, o ne jėga.“
„Meldžiuosi už Turkiją, už Turkijos piliečius ir visus šiuo metu esančius Turkijoje, ir tikiuosi, kad ši padėtis bus taikiai ir greitai išspręsta.“ 75 metų F. Gulenas kadaise buvo artimas R.T. Erdogano sąjungininkas, tačiau jų keliai išsiskyrė, kai R.T. Erdoganui kilo įtarimų dėl F. Guleno judėjimo „Hizmet“ ir jo įtakos Turkijos visuomenėje, įskaitant žiniasklaidą, policiją ir teismų sistemą.
Į JAV dvasininkas persikėlė 1999 metais, prieš tai, kai buvo apkaltintas tėvynės išdavimu savo gimtojoje šalyje.