Aukščiausias JAV telekomunikacijų rinkos reguliavimo pareigūnas pareiškė neketinąs nustatinėti taisyklių interneto telefonijos paslaugoms, kurios, pareigūno teigimu, gali turėti labai didelę įtaką balso perdavimo paslaugų rinkai.
Įmonės, siūlančios internetinio balso ryšio (VoIP) paslaugas, pastaraisiais mėnesiais sparčiai plečiasi, nes vartotojai vis dažniau renkasi pigesnes, tačiau kokybe tradiciniam telefoniniam ryšiui nenusileidžiančias paslaugas.
"Galbūt tai yra svarbiausias pokytis per visą šiuolaikinių komunikacijų istoriją nuo telefono išradimo", - žurnalistams Pasaulio ekonomikos forume sakė JAV federalinės ryšių komisijos (FCC) vadovas Michaelas Powellas (Maiklas Pauelas).
Pasak jo, VoIP, paverčiančio balsą internetu perduodamais duomenų rinkiniais, nereikėtų painioti su įprastinės telefonijos paslaugomis. "Tai - ne telefonijos, o balso (perdavimo) paslauga, kurios niekaip negalima atskirti nuo kitų, internete galinčių veikti paslaugų, - teigė M. Powellas. - Jei ketinate pasakyti, kad VoIP reikia reguliuoti, tuomet turėsite man paaiškinti, kodėl nereguliuojami elektroninis paštas, tiesioginiai vaizdo įrašai (internete) ar momentinių žinučių siuntimas".
Neseniai VoIP paslaugomis susidomėjo stambios telekomunikacijų bendrovės, tarp jų "AT&T Corp", kuri taip pat ketina teikti interneto telefonijos paslaugas. Šios leidžia vartotojams prijungti savo įprastinius telefonus prie specialių jungiklių ir, tam tikrais atvejais, netgi pasilikti turimus numerius.
Šį mėnesį M. Powellas jau sakė, kad VoIP bendrovės galėtų išsikelti į kitas šalis ir ten įdiegti kompiuterių sistemas, kuriomis aptarnautų Jungtinių Valstijų vartotojus.
Praėjusiais metais Minesotos valstija bandė taikyti telefonijos taisykles VoIP rinkos lyderei "Vonage". Tačiau spalį federalinis teismas nusprendė, kad "Vonage" teikia ne telekomunikacijų, o informacijos paslaugas. Todėl taikydama telefonijos taisykles valstija pažeistų JAV Kongreso siekį nereguliuoti interneto rinkos.
Šiam požiūriui pritarė ir M. Powellas, akcentavęs, kad neketina imtis rinkos reguliavimo tol, kol nebus įrodytas toks poreikis. "Svarbiausia, kad valdžios pareiga būtų įrodyti, jog tokio reguliavimo reikia, o ne naujų paslaugų tiekėjų, kad jo nereikia, - savo požiūrį komentavo FCC vadovas. - Tai - viena iš sričių, kurioje mes, rinkos reguliavimo pareigūnai, prieš priimdami kvietimą įsikišti turėtume palaukti tikrų žalos įrodymų".
“Reuters”-ELTA