Jau po žaidynių A.Liu tėvas Arthuras pareiškė, kad Kinijos šnipai prieš olimpiadą taikėsi į jį ir jo dukrą. Arthuras 1989 m. dalyvavo Tiananmenio aikštės protestuose, o vėliau paprašė politinio prieglobsčio JAV. Teigiama, kad Kinija prieš žaidynes ėmė šnipinėti užsienyje gyvenančius politinius pabėgėlius. Arthuras buvo sunerimęs, kad jo dukrai Kinijoje gali grėsti nemalonumai, todėl buvo pasirūpinta papildoma Alysos apsauga.
„Mes žinojome, kad Alysa turi puikias galimybes patekti į olimpines žaidynes. Nenorėjau iš jos atimti šitos svajonės. Kinai tikriausiai siekė mus išgąsdinti. Norėjo priversti mus tylėti, kad mes nieko nepasakytume apie žmogaus teisių padėtį toje šalyje. Prieš žaidynes tikrai buvau sunerimęs dėl dukros, bet gavau patikinimą iš JAV vyriausybės ir olimpinio komiteto, kad jos saugumas bus užtikrintas. Mano dukrą nuolat lydėjo bent du apsaugos darbuotojai – JAV vyriausybė gerai padirbėjo, kad ją apsaugotų“, -– sakė Arthuras Liu.
Sportininkės tėvas prisiminė, kad 2021 m. lapkritį su juo susisiekė neaiškus asmuo, prisistatęs JAV olimpinio komiteto atstovu. Jis tuomet pareikalavo padiktuoti jo ir dukros pasų numerius.
„Supratau, kad kažkas ne taip. Žinojau, kad tikrieji darbuotojai telefonu neprašinėtų pasų kopijų ar pan. Tuomet greitai užbaigiau pokalbį. Tiesą pasakius, aš jau susitaikiau su politinio pabėgėlio gyvenimu dėl to, kaip pasielgiau 1989 m., dėl to, kad pasisakiau prieš valdžią. Žinau, kad Kinijos vyriausybė savo ilgomis rankomis gaudys mane bet kuriame pasaulio kampelyje“, – sakė Arthuras Liu.