Nepatvirtinęs, kad tuos antskrydžius surengė Izraelis, pareigūnas nurodė, kad JAV iš esmės apie tuos reidus buvo informuotos "po fakto" - jau sproginėjant bomboms.
Sekmadienį Izraelio lėktuvai taikinius Sirijoje bombardavo antrą kartą per 48 valandas. Izraelis tiesiogiai tų smūgių nepatvirtino; jis nurodo, kad tokia politika siekia neprovokuoti atsakomųjų veiksmų. Tačiau vienas izraeliečių pareigūnas pripažino, kad antskrydžius įvykdė Izraelio oro pajėgos.
"Jiems nebūtų neįprasta imtis agresyvių veiksmų, kai yra tam tikra galimybė, kad kai kurios modernios ginklų sistemos atsidurs tokių žmonių kaip "Hizbollah" rankose", - sakė minėtas JAV žvalgybos pareigūnas, kuris nesutiko skelbti savo pavardės.
Nors antskrydžiai Sirijoje sukėlė nuogąstavimų, kad pagrindinė Amerikos sąjungininkė Artimuosiuose Rytuose gali būti įtraukta į Sirijos konfliktą, Izraelis paprastai nesijaučia turintis prašyti Vašingtono leidimo tokioms atakoms. Pareigūnai anksčiau yra užsiminę, kad Izraelis mato tik būtinybę informuoti Jungtines Valstijas, kai tokios misijos yra vykdomos.
JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) šeštadienį - kitą dieną po pirmosios Izraelio atakos - sakė, kad Izraelis turi teisę saugotis nuo modernių ginklų patekimo į "Hizbollah" rankas.
Rusija pirmadienį išreiškė susirūpinimą dėl Izraelio smūgių iš oro taikiniams Sirijoje ir sakė, kad jie gali eskaluoti įtampą kaimyninėse šalyse.
"Tiriame ir analizuojame visas aplinkybes, susijusias su ypač neraminančiais pranešimais apie gegužės 3-iosios ir gegužės 5-osios Izraelio smūgius iš oro", - sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime.
"Tolesnis ginkluoto konflikto eskalavimas smarkiai didina įtampos centrų sukūrimo Libane, taip pat - Sirijoje, riziką ir, taip pat, destabilizuoja vis dar palyginti stabilią situaciją Izraelio ir Libano pasienio regione", - sakoma pareiškime.
Izraelis oficialiai dar nepatvirtino, kad smogė taikiniams Sirijoje, tarp kurių buvo raketos "žemė-oras", pristatytos, kaip sakė vienas šaltinis, iš Rusijos. Maskva yra sena Sirijos vyriausybės sąjungininkė.
Rusija pažymėjo esanti susirūpinusi, kad pranešimai apie Izraelio aviacijos smūgius didina tikimybę, kad Sirijoje bus surengta užsienio karinė intervencija.
"Esame rimtai susirūpinę dėl ženklų, kad pasaulio visuomenės nuomonė nuteikiama galimai ginkluotai intervencijai į ilgai užsitęsusį konfliktą Sirijoje", - sakoma Rusijos URM atstovo Aleksandro Lukaševičiaus pranešime.
Jis pridūrė, kad iš tokius nuogąstavimus iš dalies didina žiniasklaidos pranešimai apie numanomą cheminių ginklų panaudojimą per jau ilgiau nei dvejus metus vykstantį konfliktą, nusinešusį per 70 tūkst. žmonių gyvybių.
Rusija seniai tiekia ginklus Damaskui ir gynė Sirijos prezidentą Basharą al Assadą (Bašarą Asadą), naudodamasi veto teise Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje ir blokuodama Vakarų šalių pastangas jį nuversti arba smarkiau spausti jo vyriausybę nutraukti smurtą.
Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) pažymėjo, kad jo šalis nusipelno teisės visuomet ginti savo saugumą.
Rusijos užsienio reikalų ministerija taip pat paragino Vakarus nepolitizuoti cheminių ginklų panaudojimo Sirijoje, kuriuo pareigūnai dabar įtaria abi konflikto puses.
"Primygtinai raginame liautis politizavus šį ypač rimtą klausimą ir skatinus antisirišką atmosferą", - sakoma ministerijos pareiškime.
Jame priduriama, kad Maskva, kaip ir JT generalinis sekretorius Ban Ki-moonas (Ban Kinumas), "rimtai rūpinasi" dėl to, kaip klostosi įvykiai toje karo krečiamoje šalyje.