• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors pasaulis šiuo metu stebisi tam tikru Šiaurės Korėjos „atsivėrimu“, atrodo, kad jos kalbos su Pietų Korėja ir dalyvavimas Žiemos olimpinėse žaidynėse JAV neįtikino. Prezidento Donaldo Trumpo valdoma šalis tyliai ruošiasi karui su Šiaurės Korėja, o Pentagonas svarsto apie naujas branduolines galvutes, rašo news.com.au.

13

Nors pasaulis šiuo metu stebisi tam tikru Šiaurės Korėjos „atsivėrimu“, atrodo, kad jos kalbos su Pietų Korėja ir dalyvavimas Žiemos olimpinėse žaidynėse JAV neįtikino. Prezidento Donaldo Trumpo valdoma šalis tyliai ruošiasi karui su Šiaurės Korėja, o Pentagonas svarsto apie naujas branduolines galvutes, rašo news.com.au.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2017 metų gruodį buvo pranešta apie dvejas JAV karių pratybas, o vasarį numatomos dar vienos – taip siekiama paruošti karius galimam kariniam konfliktui su priešišku Šiaurės Korėjos režimu, grasinančiu branduolinėmis balistinėmis raketomis, praneša „The New York Times“. Nors JAV neturi jokio noro kariauti, šalies gynybos sekretorius Jimas Mattisas nurodė kariams „būti pasiruošusiems bet kokiems mariniams veiksmams Korėjos pusiasalyje“.

REKLAMA

„Šių pratybų mastas ir laikas rodo naują požiūrį į šalies pasirengimą konfliktui su Šiaurės Korėja“, - komentuoja buvę Pentagono pareigūnai.

„The New York Times“ patikslina, kad kalbama apie šias trejas pratybas:

1. Pratybos Šiaurės Karolinos valstijoje 2017 metų gruodžio mėnesį – jų metu buvo simuliuojamas karių ir įrangos judėjimas per apšaudymą.

REKLAMA
REKLAMA

2. Nevados valstijoje 2017 metų gruodį daugiau nei 100 parašiutininkų praktikavosi pagal užsienio invazijos scenarijų.

3. Šių metų vasarį planuojamos pratybos, kurių metu amerikiečių kariai treniruosis greitai pastatyti centrus, į kuriuos galima skubiai perkelti pajėgas.

Komentuodami situaciją kariuomenės vadai tvirtina, kad pratybos siejamos su susirūpinimu, kad JAV sgali būti nepasirengusi konvenciniam konfliktui po to, kai metų metais kariai kovojo prieš sukilėlius Irake, Afganistane ir Sirijoje. Be to, šios pratybos papildo ir tarptautines treniruotes kartu su Pietų Korėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kongreso ginkluotųjų pajėgų komiteto pirmininkas Mac'as Thornberrys žiniasklaidai patvirtino, kad pratybos, kurių metu ruošiamasi konfliktui su Šiaurės Korėja, yra “labai rimtos“.

„Administracija labai atidžiai vertina, kas įtraukiama į karinius pasirinkimus, kai kalbama apie Šiaurės Korėją. Karinis pasirengimas vykdomas, bet tikimasi, kad jo neprireiks. Jei ketiname prašyti vyrų ir moterų rizikuoti gyvybėmis dėl mūsų šalies, mes privalome jiems tiekti geriausią ginkluotę ir garantuoti geriausią pasirengimą. Būtent tai, mano manymu, dabar ir vyksta“, - sako M.Thornberrys.

REKLAMA

Dar viena JAV korta

Tuo metu, kai JAV siekia stiprinti pasiruošimą karui, paviešinti dokumentai atskleidė, kad Trumpo administracija svarsto didinti branduolinių galvučių arsenalą. Gynybos departamento dokumente rašoma, kad Pentagonas planuoja kurti naujas branduolines galvutes, tinkančias JAV iš povandeninių laivų leidžiamoms balistinėms raketoms „Trident“. Tokios raketos suteiktų amerikiečiams daugiau lankstumo kovojant su grėsmėmis iš Šiaurės Korėjos, Rusijos, Kinijos ir Irano nepradedant visuotinio branduolinio karo.

REKLAMA

Dokumente taip pat tvirtinama, kad reiktų didinti finansavimą branduoliniams ginklams ir vis labiau akcentuoti jų svarbą JAV saugumo strategijoje.

„Tuo metu, kai JAV nuolat siekė mažinti turimų branduolinių galvučių skaičių ir jų reikšmingumą, kai kurios šalys, pavyzdžiui, Rusija ir Kinija, judėjo visai kita kryptimi. Tokios šalys savo arsenalus papildė naujais branduoliniais ginklais, padidino jų reikšmingumą įvairiose strategijose, planuose ir demonstruoja vis agresyvesnį elgesį. Šiaurės Korėja taip pat toliau didina savo arsenalą ir pažeisdama Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijas siekia kurti naujus ginklus“, - aiškinama dokumente.

Ir nors JAV stiprina savo karinius pajėgumus ir pasiruošimą susiremti su Šiaurės Korėja, kol kas šalis sustabdyti Šiaurės Korėjos ginklavimo programą siekia diplomatinėmis pastangomis. Valstybės sekretorius Rexas Tillersonas šią savaitę susitiko su valstybėmis, kurios Korėjos kare kovojo su JAV pusėje ir skatino jas imtis „viso įmanomo spaudimo“ prieš Šiaurės Korėją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų