Anksčiau Vašingtonas nurodė, kad neinicijuos kontaktų su Šiaurės Korėjos delegacija olimpiadoje Pietų Korėjoje. Tačiau jis neatmeta derybų, kuriose bandytų įtikinti Pchenjaną atsisakyti savo branduolinės programos.
Per vizitą Peru paklaustas, ar M. Pence'as galėtų priimti kvietimą susitikti su delegacija, R. Tillersonas, kuris siekia diplomatinio krizės sprendimo, tokios galimybės neatmetė.
„Kalbant apie viceprezidento kelionę į olimpiadą ir tai, ar ten bus galimybė kokiam nors susitikimui su Šiaurės Korėja, galvoju, kad pamatysime“, – sakė jis žurnalistams.
Toliau klausinėjamas, ar tai reiškia, kad jis nesako „ne“, R. Tillersonas atsakė: „Pažiūrėsime, pažiūrėsime kaip bus.“
Paklaustas apie R. Tillersono komentarus, M. Pence'as žurnalistams Aliaskoje sakė, kad neprašė susitikimo su Šiaurės Korėjos atstovais, bet kalbėjo panašiai kaip valstybės sekretorius. „Pažiūrėsime, kas bus“, – sakė jis.
Jeigu atsirastų galimybė surengti susitikimą, tai „prezidentas (Donaldas) Trumpas (Donaldas Trampas) yra sakęs, kad visuomet tiki kalbėjimusi“, nurodė M. Pence'as ir pakartojo, kad tokio susitikimo neprašė.
„Tačiau mano žinia, kad ir kokios būtų aplinkybės, kad ir kas dalyvautų, bus tokia pati. Tai yra, kad Šiaurės Korėja privalo kartą ir visiems laikams atsisakyti savo branduolinių ginklų programos ir balistinių raketų ambicijų“, – sakė jis.
Po apsilankymų Aliaskoje, Tokijuje ir Seule M. Pence'as penktadienį dalyvaus žiemos olimpiados atidarymo ceremonijoje Pietų Korėjos Pjongčango mieste.
Tai antras M. Pence'o, kaip viceprezidento, vizitas šiame regione. Jis buvo surengtas D. Trumpo administracijai siekiant daryti „maksimalų spaudimą“ Šiaurės Korėjos režimui diplomatinėmis priemonėmis ir sankcijomis.