JAV kompanijų mokami dividendai šiuo metu krinta sparčiausiai nuo 955 metų. Nuo 1900 metų JAV bendrovių akcijos iš dividendų suteikdavo vidutiniškai 6 proc. metinę grąžą. Tačiau dabar dividendinis pajamingumas nukrito iki 1,7 proc., kai ilgo laikotarpio JAV iždo obligacijų pajamingumas siekia 2,1 procento.
Šiais metais 288 kompanijos iš S&P 500 indekso sumažino arba iš viso atsisakė mokėti dividendus tai didžiausias kritimas per 54 pastaruosius metus. Ir nors bendrovių akcijos kainos ir jai tenkančio pelno rodiklis (P/E) šiuo metu yra mažiausias nuo 1985 metų, analizė paremta dividendais rodo, kad akcijos vis dar pervertintos mažiausiai 46 procentais.
„MFS Investment Management“ analitikas teigia, kad didžioji kvailių teorija yra kuomet perkamos bendroves su mažais P/E, tačiau niekada nemokančios nė centro dividendų ir tikimasi akcijas parduoti brangiau. Dividendai būdavo apsauga blogais laikais, o jei jie dings, bus katastrofa.
Trečioji pagal dydį JAV dienraščių leidėja „New York Times“ 40 metų iš eilės mokėdavo dividendus, tačiau šiemet 6 centų už akciją dividendų buvo atsisakyta, kad būtų sumažinta bendrovės skola. Didžiausia šalies chemijos pramonės kompanija „Dow Chemical Co“ primą kartą nuo 1912 metų taip pat nemokės dividendų.
Tačiau tokios kompanijos kaip „McDonald‘s“, „Procter & Gamble“ šiuo metu yra tikrai patraukios, kadangi turi didelį grynųjų pinigų kiekį bei gali net padidinti dividendus.