Irano vidaus reikalų ministerija praneša, kad sprogimai maždaug tuo pat metu įvyko 13 vietų, nuo priemiesčių iki Bagdado centro.
Tokio pobūdžio atakos išlieka pakankamai dažnu reiškiniu, nepaisant bendro smurto lygio kritimo. Pastarieji sprogimai kelią susirūpinimą dėl augančių vidinių vyriausybės nesutarimų ir sektarinės įtampos.
Šiuo metu nėra aišku, kas yra atsakingas už sprogimus, bet analitikai teigia, kad tokios aukštos ir profesionalios koordinacijos išpuolis galėjo būti įvykdytas tik Al Qaedos.
Bagdado al-Amilo rajone įvyko du sprogimai. Antras iš jų buvo nukreiptas į po pirmojo sprogimo atvykusius gelbėtojus. Raghadas Khalida, vaikų darželio auklėtojas teigia, kad visi pastato langai dužo: „Vaikai labai išsigando ir verkė. Bombos dalių pateko į darželio vidų“.
Dar viena moteris teigia, kad jos vaikas buvo visas sužalotas stiklų: „Ji be galo išsigandusi. Visos kitos šalys yra stabilios. Kodėl mes neturime to saugumo ir stabilumo?“, – klausia Um Hanin.
Virš kitų Bagdado rajonų iki šiol matomi dūmai, visame mieste girdimos greitosios pagalbos automobilių sirenos.
Amerikiečių paliktas Irakas yra apimtas politinės krizės po to, kai buvo išduotas arešto orderis sunitų viceprezidentui Tariqui al-Hashemiui. Jis kaltinamas terorizmu. Visa al-Iraqiyya grupė, kuri yra pagrindinis sunitų blokas parlamente, boikotuoja parlamentą. Tokiu būdų yra išreiškiamas protestas. Grupuotė kaltina Irako ministrą pirmininką Nouri Maliki, kuris yra šiišas, valdžios monopolizavimu.
Paskutinės amerikiečių karių grupės Iraką paliko sekmadienį, maždaug po devynerių metų, kai buvo nuverstas ilgametis šalies diktatorius Saddamas Husseinas.
JAV prezidentas Barackas Obama pripažino, kad situacija Irake nėra tobula, bet, pasak jo, JAV kariai Iraką palieka kaip suverenią, stabilią ir patikimą šalį, kurioje yra valdžia, išrinkta žmonių.