Bijodami, kad „fiskalinis skardis“ nenustumtų JAV atgal į recesiją, respublikonų valdomi Atstovų rūmai pritarė demokratų valdomo Senato įstatymo projektui, pagal kurį, bus pakelti mokesčiai turtingiesiems, o išlaidų apkarpymai sustabdyti dviems mėnesiams.
Į šį žingsnį teigiamai trečiadienio rytą sureagavo Azijos rinkos. JAV prezidentas Barackas Obama teigiamai įvertino šį demokratų ir respublikonų susitarimą, bet pažymėjo, kad tai tik vienas žingsnis stipresnės JAV ekonomikos link.
„Fiskalinio skardžio“ priemonės – išlaidų mažinimas ir mokesčių didinimas - automatiškai įsigaliojo sausio 1 dieną, kai baigė galioti George‘o W. Busho eros mokesčių lengvatos.
Sausio 1 dieną „fiskalinio skardžio“ priemonės numatė mokesčius padidinti 536 mlrd. JAV dolerių, o išlaidas sumažinti 109 mlrd. JAV dolerių.
Ekonomistai įspėjo, kad jei bus leista „fiskaliniam skardžiui“ įvykti pilnu pajėgumu, sumažėjusios vartotojų išlaidos būtų lėmusios naują recesiją.
Šiuo metu pasiektas kompromisas numato, kad ir toliau liks galioti mokesčių lengvatos amerikiečiams uždirbantiems mažiau nei 400 tūkst. JAV dolerių per metus.