Laikraštis kaip savo šaltinius nurodė „Vakarų pareigūnus“. Galingas virusas „Flame“ buvo aptiktas, kai Jungtinės Tautos (JT) pastebėjo, kad iš Artimuosiuose Rytuose esančių kompiuterių dingsta informacija. „Washington Post“ rašo, kad kuriant šį projektą bendradarbiavo JAV Nacionalinio saugumo agentūra Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) ir Izraelio kariuomenė. Pasak laikraščio, projekto tikslas buvo sulėtinti Irano branduolinės programos vykdymą, sumažinti spaudimą imtis karinės intervencijos ir pratęsti diplomatijos bei sankcijų taikymo laiką.
Vėliau naujienų agentūra „Reuters“ pranešė, kad esami ir buvę Vakarų nacionalinio saugumo pareigūnai informavo, kad JAV prisidėjo kuriant kompiuterių virusą. BBC nepavyko šių pranešimų nei patvirtinti, nei paneigti. Izraelio ambasada Londone atsisakė komentuoti.
„Flame“ buvo aptiktas balandį, o vėliau Rusijos kovos su virusais kompanija „Kaspersky Labs“ pranešė, kad Irane buvo įvykdytos 189 kibernetinės atakos, Izraelyje ir Palestinoje – 98, o Sudane – 32.
„Washington Post“ citavo anonimu norėjusį likti buvusį aukštą JAV žvalgybos pareigūną, kuris sakė, kad „Flame“ tikslas buvo paruošti dirvą kitokio pobūdžio slaptiems veiksmams.
Ekspertai „Flame“ ataką apibūdino, kaip „vieną sudėtingiausių kada išaiškintų grėsmių“, ir teigė, kad tai – valstybinio lygio ataka. Žinovai taip pat mano, kad Izraelis, stengdamasis atremti kibernetines atakas, įgis daug žinių ir kada nors gali net pradėti rengti savo kibernetinius išpuolius.