JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry pareiškė, kad civilių bombardavimai šiame mūšio lauku tapusiame Sirijos mieste yra „nusikaltimai žmoniškumui“, o britų užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas ragino Maskvą pademonstruoti gailestingumą.
„Esame daug priemonių, kurias siūlome, įskaitant papildomas priemones režimui ir jo rėmėjams“, – po derybų Londone sakė B.Johnsonas, stovėdamas greta J.Kerry.
„Šie dalykai galiausiai atsigręš prieš pačius nusikaltimų vykdytojus – jie turėtų dabar apie tai pagalvoti“, – perspėjo jis.
J.Kerry savo ruožtu perspėjo, kad JAV prezidentas Barackas Obama neatsisakė galimybės naudoti kokias nors priemones, kad pažabotų Sirijos autoritarinio lyderio Basharo al Assado puolimą prieš savo žmones.
Jis irgi minėjo, kad gali būti skelbiamos sankcijos, bet nesureikšmino karinių veiksmų galimybės ir tvirtino, kad jam, kaip ir B.Johnsonui, privalu išnaudoti visas diplomatines galimybes.
„Aptarėme visus mums prieinamus mechanizmus, bet nematau, kad kas nors Europoje būtų labai nusiteikęs kariauti“, – J.Kerry sakė po derybų su Prancūzijos ir Vokietijos pareigūnais.
„Nematau, kad Europos šalių parlamentai būtų pasiruošę skelbti karą“, – pridūrė jis.
„Noriu aiškiai pasakyti – svarstome papildomas sankcijas, o ... prezidentas Obama nėra atsisakęs jokių priemonių“, – aiškino JAV diplomatijos vadovas.
Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Marcas Ayrault sakė, kad per derybas daugiausiai dėmesio skirta pastangoms sustabdyti bombardavimu Alepe.
„Matome, kad režimas, padedamas Rusijos, turi kitų uždavinių“, – jis sakė po susitikimo.
„Visada esame pasiruošę kalbėtis su rusais ir iraniečiais, bet reikalaujame, kad būtų išpildyta išankstinė sąlyga – sustabdytas bombardavimas“, – pridūrė J.-M.Ayrault.
Jis nepatvirtino, ar buvo tariamasi dėl galimybės paskelbti virš Alepo neskraidymo zoną.
„Svarstėme daug iniciatyvų; dar ne viską užbaigėme, bet yra platus sutarimas, kad būtina spausti (sustabdyti bombardavimus)“, – po susitikimo sakė J.-M.Ayrault.