JAV ambasadoje buvo priimti amerikiečių investicinio fondo „MVC Capital“ ir jo valdomos intelektualių inžinerinių sprendimų bendrovės „Fima“ atstovai. Susitikime buvo aptarta verslo situacija Lietuvoje, amerikietiško kapitalo investicijos ir jų plėtros perspektyvos.
„Lietuva yra svarbus politinis JAV partneris bei ekonomikos požiūriu patraukli Baltijos regiono šalis, todėl ją iš esmės palankiai vertina investuojančios amerikiečių kompanijos. Žinoma, šiuo metu pasaulį užklupusios finansinės problemos ir Lietuvoje verslo situaciją daro sudėtingesnę, tačiau vilties suteikia vyriausybės noras gerinti verslo aplinką, stiprinti įstatyminę ir mokestinę bazę“,- sako Daniel Gage, JAV ambasados Lietuvoje ekonomikos skyriaus vadovas.
Daniel Gage pastebėjimu, per paskutinius du dešimtmečius JAV kapitalas gausiai tekėjo į Lietuvą – po nepriklausomybės atgavimo čia investavo tokios stambios amerikiečių kompanijos kaip „Philip Morris Baltic”, „Kraft Foods Lietuva“, „The Coca-Cola company“, IBM, „Microsoft“ ir kitos. Anot jo, intelektualių inžinerinių sprendimų lyderė Lietuvoje bendrovė „Fima“ – vienas pavyzdžių, kaip amerikietiškas kapitalas gali sėkmingai įsilieti į jau veikiančią lietuvišką bendrovę.
Niujorko fondų biržoje listinguojamos kompanijos „MVC Capital“ atstovas Chris Sullivan teigė, jog pernai rudenį investuoti į Lietuvoje veikiančia kompaniją „Fima“ paskatino tai, kad bendrovė yra intelektualių inžinerinių sprendimų lyderė Lietuvoje ir pajėgi išaugti bei užimti aukštas pozicijas už šalies ribų. „Bendrovė turi aukštos kvalifikacijos specialistus, įgyvendino eilę sudėtingų inžinerinių projektų ne tik verslo, bet ir viešajame sektoriuje. Manome, kad ši įmonė pajėgi tapti viso Baltijos regiono lydere intelektinių inžinerinių sprendimų srityje“,- sakė „MVC Capital“ atstovas.
Iš viso „MVC Capital“ į bendrovės „Fima“ akcijas investavo 28,1 mln. dolerių. JAV ambasadoje vykusiame susitikime dalyvavęs ”Fimos“ generalinis direktorius Gintaras Juknevičius teigė, kad amerikiečių bendrovės investicijos padėjo užtikrinti vykdomų ir suplanuotų projektų tęstinumą, sutvirtinti klientų ir partnerių pasitikėjimą bendrove ekonominio sunkmečio metu.
Šiuo metu „Fima“ baigia įrengti technologiškai sudėtingą duomenų centrą AB "Lietuvos geležinkeliams", vykdo didelės apimties geležinkelio IX D koridoriaus eismo valdymo sistemų modernizacijos projektą, šalies keliuose diegia didžiausią iki šiol buvusį greičio matuoklių tinklą.
Remiantis Statistikos departamento prie LR Vyriausybės duomenimis, tiesioginės JAV užsienio investicijos 2009 metais sudarė 817 056 tūkst. litų, šiuo metu Lietuvoje investavusios 138 bendrovės. Daugiausia JAV kompanijos Lietuvoje yra investavusios į apdirbamąją gamybą (37 proc. visų JAV investicijų apimties), maisto produktų, gėrimų ir tabako gamybą (25,5 proc.), didmeninę ir mažmeninę prekybą (22,8 proc.), su nekilnojamuoju turtu susijusią veiklą (11,7 proc.).
Apie UAB „Fima“
JAV kapitalo didžiąja dalimi valdoma bendrovė „Fima“ yra intelektualių inžinerinių sprendimų lyderė Lietuvoje, teikianti telekomunikacijų, saugos, automatikos, duomenų centrų bei transportui ir energetikai skirtus sprendimus.
Bendrovė intelektualias inžinerines sistemas diegia šalies bei užsienio verslo įmonėms, valstybinėms organizacijoms, nuolat dalyvauja projektuose, kuriuose taikomos technologinės inovacijos, ir tokiu būdu prisideda prie Lietuvos inžinerinės modernizacijos.
„Fima“ yra įtraukta į NATO skelbiamuose konkursuose galinčių dalyvauti įmonių sąrašą.
Per beveik du veiklos dešimtmečius „Fima“ jau įgyvendino keletą tūkstančių įvairaus dydžio ir sudėtingumo projektų Lietuvoje ir užsienyje. Iš 100 didžiausių Lietuvos kompanijų daugiau kaip pusė yra „Fimos“ klientai.
Pagrindinė „Fima“ būstinė įsikūrusi Vilniuje, yra įsteigti filialai Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose bei dukterinė įmonė Latvijoje. Techninio aptarnavimo padalinys „Fima Service Center“ klientams siūlo elektroninių inžinerinių sistemų priežiūros paslaugas visą parą.
Apie „MVC Capital“
“MVC Capital” yra Niujorko fondų biržoje listinguojama verslo vystymo kompanija, kuri siekia maksimalaus pelno investuodama į skirtingų industrijų bendroves per įvairius finansinius instrumentus, tokius kaip pagrindinės ir subordinuotos paskolos, rizikos kapitalas, privatus kapitalas ir t.t.