Penktadienį akcijų kainos JAV koregavosi žemyn pradėjus blėsti pirkėjų įkarščiui. Dieną prieš tai indeksai Dow Jones ir Nasdaq pasiekė naujas aukščiausias 2009 metų atžymas. Priešpaskutinė prekybos sesija prasidėjo pakiliai dėl geresnių nei tikėtasi naujienų iš technologijų įmonių „Dell“, „Intel“ ir „Apple“ stovyklų, apžvalgoje rašo investicinio banko „Finasta“ analizės departamento specialistai.
Vis dėlto paklausa nesugebėjo atlaikyti pardavėjų spaudimo, kurie buvo linkę fiksuoti pelnus po įspūdingo vasaros ralio. Nuo š.m. kovo 9 dienos „dugno“ indeksas S&P 500 spėjo atsitiesti jau 52 proc., bet, atrodo, kad rinka neramiai laukia neretai permainingo rudens pradžios.
Mikroschemų gamintoja „Intel“ padidino savo pardavimų prognozę trečiajam šių metų ketvirčiui. Nuo šiol įmonė tikisi nuo 8,8 iki 9,2 mlrd. JAV dolerių įplaukų per trijų mėnesių laikotarpį, nors iki šiol prognozė siekė nuo 8,1 iki 8,9 mlrd. JAV dolerių. Tai gana retas atvejis tarp JAV įmonių, kurios šiemet pelnus daugiausiai sugebėjo auginti daugiausiai karpydamos išlaidas. „Intel“ akcijos pabrango 4 proc.
Kita kompiuterinės technikos įmonė „Dell“ pranešė apie įplaukų ir pelno sumažėjimą, tačiau jos ketvirčio veiklos rezultatai šiek tiek viršijo analitikų lūkesčius. „Dell“ akcijų kaina pakilo 1,8 proc.
Išmaniųjų telefonų gamintoja „Apple“ pasirašė ilgametę sutartį su Kinijos bendrove „Unicom“. Ji dar šiemet turėtų atverti duris „iPhone“ telefonų pardavimams į augančią ir perspektyvią Kinijos rinką. Atrodo, kad tai nebuvo didelė naujienų rinkos dalyviams, nes „Apple“ akcijų kaina išliko beveik nepakitusi.
Asmeninės JAV namų ūkių pajamos liepą išliko nepakitusios, nors buvo prognozuotas jų kilimas 0,1 proc. Birželį jos smuko 1,1 proc. Tuo tarpu gyventojų išlaidos ūgtelėjo 0,2 proc. po 0,6 proc. padidėjimo birželį ir atitiko rinkos dalyvių lūkesčius. Tikėtina, kad vartotojų išlaidų padidėjimą galima sieti su vyriausybės skatinimo programa keisti senus automobilius naujais, nes anksčiau buvo skelbta apie mažmeninės prekybos apyvartos sumažėjimą atitinkamu metu.
Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksas po peržiūrėjimo liepos mėnesį padidėjo nuo 63,2 iki 65,7 proc. Buvo tikimasi, kad jo reikšmė neviršys 64 punktų. Ankstesnį mėnesį indekso reikšmė siekė 66 punktus.
Šią savaitę rinka laukia nemažai naujienų apie gamybos sektorių ir darbo rinką, o reikšmingesnių įmonių naujienų nebus gausu.
Iždo obligacijų kaina pasikeitė – 10 metų VVP pajamingumas padidėjo nuo 3,43 iki 3,44 proc.
„Finasta“