Pasak jo, net ir gavę naikintuvus F-16, Ukrainos pilotai kelias savaites negalės pasiekti pranašumo ore.
„Tai bus procesas, kurį pereisime, bet bent jau pradėjome“, – leidiniui sakė J. Heckeris, rašo „Fokus“.
Progresas neįvyks per naktį
Generolas mano, kad svarbiausia pradėti įtraukti Ukrainą į Vakarų taktiką, doktriną ir mąstymą.
Pasak jo, šis procesas vyks kitų buvusių Rytų bloko šalių, įstojusių į NATO ir perėmusių Vakarų orlaivius, pavyzdžiu. Prireiks laiko, kad orlaiviai būtų efektyviai eksploatuojami su pakankamu personalu ir logistine parama.
„Tai neįvyks per vieną naktį, bet reikia pradėti tai daryti, ir mes esame labai arti to“, – sakė aukštas JAV ir NATO oro pajėgų Europoje karininkas.
J. Heckeris pažymėjo, kad Ukrainai karo metu iš esmės pavyko užtikrinti savo orlaivių saugumą, nes ji buvo manevringa, pavyzdžiui, niekada nekilo ir nesileido iš tos pačios bazės.
Ukrainos karinės oro pajėgos tai padarė su savo dabartiniu MiG-29 ir Su-24 lėktuvų parku, o dabar turės tai pakartoti su F-16 lėktuvais, sakė aviacijos pareigūnas. Tačiau tai bus iššūkis, nes ne visi Ukrainos aerodromai galės aptarnauti naujuosius orlaivius.
Operatyviniu požiūriu, Rusija pritaikė savo taktiką, kad būtų galima greičiau nusitaikyti ir smogti, pridūrė J. Heckeris. Maskva vis dažniau naudoja Šiaurės Korėjos tiekiamas balistines raketas, todėl Ukrainos partneriai turi užtikrinti, kad jie turi tinkamas gynybos priemones nuo jų apsisaugoti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!