Amerikiečių ekspertai pareiškė abejojantys, ar iš tiesų Šiaurės Korėja gegužės 25 d. įvykdė branduolinio ginklo bandymą.
Pasak jų, nėra jokių duomenų, galinčių patvirtinti, kad buvo susprogdintas branduolinis užtaisas, pranešė naujienų agentūra AFP.
JAV vyriausybės atstovas, panorėjęs likti nežinomu, naujienų agentūrai sakė, kad oro mėginių, kurie buvo paimti po tariamo branduolinio ginklo bandymo, tyrimas bei kitos surinktos informacijos analizė nepatvirtino, kad buvo susprogdintas atominis užtaisas. Pasak ekspertų, tyrimų rezultatai „neatskleidė nieko, kad galėtų pagrįsti tokią išvadą“.
Pašnekovas atkreipė dėmesį, kad ekspertai kol kas disponuoja tik pirminiais tyrimų duomenimis, ir galutinę išvadą bus galima padaryti tik po kurio laiko, kai bus atliktos visos reikiamos ekspertizės.
Š. Korėja gegužės 25 d. pranešė sėkmingai atlikusi antrąjį savo branduolinio ginklo bandymą. Pirmieji tokį pranešimą patvirtino P. Korėjos seismologai, šiaurinėje Š. Korėjos dalyje užregistravę „dirbtinį“ vidutinio stiprumo žemės drebėjimą.
Pasak JAV atstovų, sprogimą, kurio epicentras buvo minėtoje Š. Korėjos dalyje, užregistravo 23 seisminės stotys visame pasaulyje. JAV kariškių teigimu, sprendžiant iš seismologų gautų duomenų, tai galėjo būti palyginti nestiprus branduolinis užtaisas, kurio galia – apie 1,5 kilotonos.