Antradienį pasaulinėje valiutų rinkoje pagrindinei pasaulio rezervinei valiutai – JAV doleriui – sekėsi skirtingai. Prieš eurą ir Japonijos jeną doleris sustiprėjo, tačiau pigo prieš svarą, o dar ženkliau JAV dolerio kursas smuko Kanados dolerio atžvilgiu.
JAV akcijų rinkos indeksai Dow Jones ir S&P 500 dieną baigė atitinkamais 0.23% ir 0.81% prieaugiais. Naftos žaliavos (WTI) kaina pakilo virš 84 JAV dolerių už barelį. Aukso uncijos kaina palypėjo aukštyn 0.36% ir dienos prekybą baigė ties 1140 JAV dolerių kainos atžyma.
Euro ir JAV dolerio valiutų poros kursas antradienį smuko 0.40% iki 1.3432 lygio. Rinka toliau laukė veiklos rezultatų iš JAV banko „Goldman Sachs“ ir su juo susijusios bylos eigos tęsinio. Prisiminti rinkoje buvo ir nuogąstavimai, kad Graikijai dabartinio gelbėjimosi paketo gali nepakakti. Graikijos finansų ministro teigimu, ES ir TVF vadovai dėl paramos paskirstymo dar yra derybų stadijoje. Paskelbtas euro Vokietijos gamintojų kainų indeksas siekė 0.7% (prognozuotas 0.5%). Vokietijos ZEW investuotojų pasitikėjimo indeksas paaugo nuo 44.5 iki 53.0 (prognozuotas 45.2), tuo tarpu euro zonos ZEW indeksas padidėjo nuo 37.0 iki 46.0 (prognozuotas 38.9). Investuotojų pasitikėjimą ekonomika didino atsigaunantis eksportas. Euro zonos einamosios sąskaitos deficitas sudarė 3.9 mlrd. eurų ir buvo mažesnis nei lauktas (5.3 mlrd.).
Didžiosios Britanijos svaro ir JAV dolerio kursas vakar pasistiebė 0.15% iki 1.5357 lygio. Dienos metu svaras prieš JAV dolerį buvo pabrangęs iki 1.5431. D.Britanijos metinis vartotojų kainų indeksas pakilo 3.4% – daugiau nei prognozuota 3.2%. Mėnesinis kainų augimas siekė 0.6%. Didėjanti infliacija rodo galimą ekonomikos atsigavimą. Be to, tolimesnis kainų augimas gali signalizuoti Anglijos centriniam bankui apie būtinybę pradėti dėlioti rinkos likvidumo mažinimo strategiją. Kol kas rinka mano, kad Anglijos bankas bus vienas paskutinių, kuris drįs didinti bazines palūkanų normas.
Apie bazinių palūkanų didinimą vakar užsiminė Kanados centrinis bankas. Banko atstovų teigimu, būtina pradėti imtis „atsitraukimo“ veiksmų. Rinka mano, kad bazinės palūkanų normos gali būti pradėtos didinti jau nuo liepos mėnesio. Kanados centrinis bankas taip pat pateikė optimistinius ekonomikos augimo scenarijus. Šiemet tikimasi 3.7% BVP augimo. Tai buvo naudinga Kanados valiutai. JAV dolerio ir Kanados dolerio kursas po banko posėdžio žaibiškai smigo žemyn. Per dieną kursas nusileido 1.5% iki 0.9986 lygio. Australijos doleris tai pat brango prieš JAV valiutą, Naujosios Zelandijos dolerio ir JAV dolerio kurso svyravimo diapazonas buvo nemažas, tačiau ženklesnių dieninių pokyčių nebuvo.
JAV dolerio ir Japonijos jenos valiutų poros kursas vakar pakilo beveik 0.90% iki 93.21 lygio. Tai buvo antra diena paeiliui, kuomet JAV doleris pakankamai ženkliai stiprėjo prieš jeną. Naujienų iš JAV nebuvo sulaukta. Dolerį teigiamai veikė nedingstantis optimizmas iš akcijų rinkos. Regis šokas rinkose dėl „Goldman Sachs“ aferų buvo vienadienis efektas. Kompanijos skelbia gerus pirmo ketvirčio veiklos rezultatus, kas padeda rinkoje toliau dominuoti „buliams“.
Šiandien svarbių duomenų bus sulaukta iš D. Britanijos. Bus viešinama centrinio banko posėdžio sprendimų ataskaita, paskelbti bedarbių paraiškų duomenys. Naujienos gali įtakoti su svaru sudarytų valiutų porų kursus.