• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį pasaulinėje valiutų rinkoje JAV doleris susilpnėjo pagrindinių valiutų atžvilgiu, išskyrus svarą. Nors svarbių naujienų iš JAV nebuvo sulaukta, tačiau žinių gausa rinka skųstis negalėjo. Vyko Kanados ir Australijos centrinių bankų posėdžiai, sulaukta žinių iš Graikijos.

REKLAMA
REKLAMA

Europos akcijų rinkos pokyčius atspindintis FTSEurofirst 300 indeksas pakilo 0.70 proc., JAV akcijų rinkos atstovai Dow Jones ir S&P 500 atitinkamai palypėjo aukštyn 0.02 proc. ir 0.23 proc. Naftos žaliavos kaina kilo, tačiau nesugebėjo įveikti 80 JAV dolerių kartelės. Aukso uncija brango 1.42 proc. iki 1134.7 JAV dolerių.

REKLAMA

EUR/USD valiutų poros kursas antradienį ryte koregavosi žemyn ir buvo pasiekęs 1.3436 lygį, tačiau nuo jo atsispyrė ir dieną užbaigė ties 1.3615 lygiu. Dieninis EUR/USD kurso augimas siekė 0.40 proc. Panašu, kad ties 1.3440 lygiu susiformavo galimas bent jau laikinas „dugnas“. Šio lygio pardavėjams įveikti nepavyksta įveikti jau trečią sykį. Viršuje pasipriešinimas tikėtinas 1.3680/1.3720 zonoje.

REKLAMA
REKLAMA

Euro zonos vartotojų kainų indeksas siekė 0.9 proc. (prognozuotas 1.0 proc.), gamintojų kainų augimas atitiko prognozes (0.70 proc.). Šiandien Graikija turėtų pranešti apie naujas biudžeto deficito mažinimo gaires. Tai vakar šiek tiek nuramino euro pardavėjus, kurių skaičius pastaruoju metu buvo pasiekęs rekordinį lygį. Trečiadienį taip pat skelbiami Vokietijos ir visos euro zonos mažmeniniai pardavimai, kurie jau ryte gali turėti įtakos pagrindinės valiutų poros judėjimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš JAV duomenų vakar nebuvo sulaukta, tačiau šiandien bus įžanginė diena į penktadieninius darbo rinkos duomenis. Bus skelbiamas darbo vietų skaičius (pagal ADP), taip pat ISM verslo aktyvumas paslaugų sektoriuje. Pastarasis indeksas yra reikšmingas darbo rinkos indikatorius. Paslaugų sektorius plėtra yra glaudžiai siejama su naujų darbo vietų kūrimu.

REKLAMA

GBP/USD kursas vakar dieną baigė be ženklesnių neigiamų pokyčių ties 1.4969, nors dienos metu ir buvo pasiekęs 1.4852 lygį. Trečiadienį ryte kursas kilo aukštyn ir palietė 1.5074 lygį. Vakar paskelbtas D.Britanijos statybų sektoriaus aktyvumo indeksas (48.5) buvo mažesnis nei lauktas (48.9). Svarą jau nuo praėjusios savaitės neigiamai veikė spekuliacijos susijusios su centrinio banko aktyvų pirkimo programa. GBP/USD kursas krito 10 prekybos sesiją paeiliui. Tačiau analitikai pastebi, kad svaras yra ženkliai perparduotas ir sulaukus palankių naujienų gali tapti rinkos „bomba“. Šiandien ryte paskelbtas D.Britanijos vartotojų pasitikėjimo indeksas padidėjo nuo 74 iki 80 punktų ir buvo didesnis nei prognozuotas (71). Rytoj rinkos dalyvių laukia Anglijos centrinio banko posėdis.

REKLAMA

USD/JPY kursas dieną baigė ties 88.82 lygiu, arba 0.32 proc. žemiau nei pradėjo. Trečiadienį ryte JAV dolerio pardavėjai nesišalino ir buvo kursą pasiuntę į 88.45 lygį. Japonijos jeną palaikė nuo 5.2 proc. iki 4.9 proc. sumažėjęs Japonijos nedarbo lygis. Moralinė parama buvo sulaukta iš Tarptautinio valiutų fondo (TVF), pasak kurio, Kinijos juanis yra aiškiai nuvertintas. Bet koks juanio vertės perskaičiavimas turėtų teigiamai veikti jeną, ypač JAV dolerio atžvilgiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

USD/CHF valiutų poros kursas antradienį bandė kilti, tačiau bendros rinkos nuotaikos bloškė JAV dolerį žemyn. Be to, buvo sulaukti teigiami Šveicarijos BVP duomenys. Bankininkų šalies ekonomika paskutinį 2009 m. ketvirtį augo 0.7 proc. - daugiau nei prognozuota (0.4%). USD/CHF per dieną smuko 0.41 proc. iki 1.0744 lygio, o trečiadienį ryte pratęsė kelionę ir iki 1.0720.

AUD/USD kursas pakilo 0.33 proc. iki 0.9036 lygio. Australijos doleris brango trečią dieną paeiliui. Vakar AUD/USD kursą teigiamai veikė Australijos centrinio banko sprendimas padidinti bazinę palūkanų normą nuo 3.75 proc. iki 4.0 proc. Rinkai tai buvo tikėtinas žingsnis ir didžiulio ažiotažo nesukėlė. Didesnių pokyčių būtų sulaukęs sprendimas palikti palūkanas nepakeistas. Kanados centrinis bankas kaip ir prognozuota nelietė bazinės palūkanų normos (0.25 proc.), tačiau palankiai atsiliepė apie šalies ekonomiką. Rinkos dalyviai anksčiausią realią datą, kuomet galėtų būti padidintos palūkanos, įvardina birželio mėnesį. USD/CAD vakar nusileido 0.54 proc. iki 1.0358 lygio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų