• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savaitė pasaulinėje valiutų rinkoje prasidėjo neigiama korekcija akcijų ir žaliavų rinkose. JAV doleris ir Japonijos jena brango daugumos pagrindinių valiutų atžvilgiu.

REKLAMA
REKLAMA

Stambiųjų Europos kompanijų akcijas aprėpiantis FTSEurofirst 300 indeksas pirmadienį nusileido 2%. JAV akcijų rinkos indeksai smuko 2%-2.75%. JAV rinkoje tai buvo ženkliausias akcijų kainų kritimas per beveik du pastaruosius mėnesius.

REKLAMA

Naftos žaliavos (WTI Crude) barelio kaina pirmadienį krito 1.3% iki 66.85 JAV dolerių . Prekybos metu kaina buvo nusileidusi net iki 65.2 JAV dolerių. Aukso uncijos kaina buvo pasiekusi 930.1 JAV dolerių žemumas, tačiau vėliau „atšoko“ iki 936 JAV dolerių.

EUR/USD valiutų poros kursas pirmadienį nusileido 0.8% iki 1.4072. Porą neigiamai veikė išsipardavimas akcijų rinkose. Skelbtos makroekonominės naujienos pastebimų svyravimų rinkoje nesukėlė. Antradienį ryte kursas kilo ir laikėsi virš 1.4100 lygio.   

REKLAMA
REKLAMA

Paskelbtas euro zonos užsienio prekybos balansas buvo šiek tiek prastesnis nei tikėtasi. Prekybos perteklius birželio mėn. sudarė 1 mlrd. eurų – mažiau nei gegužę (1.1 mlrd.) bei mažiau nei prognozuota (1.4 mlrd.). Kiek labiau nustebino duomenys iš JAV gamybos sektoriaus. Empire State indeksas rugpjūčio mėn. sudarė 12.1, nors buvo prognozuotas augimas tik iki 3.1. Tai iš dalies galėjo būti palanki žinia eurui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ženklai apie JAV ir globalios ekonomikos atsigavimą turėtų vis dar palankiai veikti rizikingesnes valiutas, tačiau rinkos dalyvių tarpe jaučiamas nerimas dėl tolimesnių ekonomikos augimo perspektyvų. Nerimauti verčia prielaidos, jog antrąjį metų ketvirtį gerus bendro vidaus produkto duomenis nulėmė didžiuliai vyriausybių finansiniai įnašai į ekonomiką. Kyla klausimas, ar iš tiesų prasidėjo ekonominis atsigavimas, ar tai tik laikinas gelbėjimo programų efektas.  

REKLAMA

Šiandien bus sulaukta nemažai pagrindinę valiutų porą veiksiančių makroekonominių naujienų. Vidurdienį bus skelbiamas Vokietijos ZEW ekonominių lūkesčių rodiklis. Prognozuojama, jog rodiklis padidėjo iki 44.6. Lūkesčių ir nuotaikų pagerėjimas - labai tikėtinas. Akcijų rinkos kilo aukštyn, Vokietijos ekonomikos situacija tai pat gerėjo. Tai galėtų tapti tam tikru „ramsčiu“ eurui. JAV skelbs nekilnojamojo turto rinkos duomenis bei gamintojų kainų indeksą. Prognozuojama, kad liepos mėn. gamintojų kainos smuktelėjo 0.2%.

REKLAMA

Vakar JAV dolerį palaikančia žinia tapo paskelbtos investicijų apimtys į JAV obligacijas ir akcijas. Birželio mėn. užsienio investuotojai įsigijo JAV vertybinių popierių už 90.7 mlrd. JAV dolerių – ženkliai daugiau nei prognozuota (17.5 mlrd.). Šiai žiniai atsvara galėjo būti Federalinio rezervų banko sprendimas pratęsti vertybinių popierių, paremtų turtu, kreditavimo paslaugą iki kovo mėn. Anksčiau šią programą buvo numatyta vykdyti iki gruodžio mėnesio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

USD/JPY poros kursas smuktelėjo 0.3% iki 94.48. EUR/JPY leidosi žemyn 1.15% iki 132.96. Jenos stiprėjimą lėmė korekcija akcijų rinkose ir rizikos vengimas. Šiandien ryte euras ir JAV doleris brango Japonijos jenos atžvilgiu.

GBP/USD pirmadienį krito 1% iki 1.6333. Svaro kursą įtakojo bendros nuotaikos, taip pat sulauktos naujienos iš D.Britanijos apie namų kainų kritimą. Prieš tai kelius mėnesius buvo fiksuojamas kainų augimas. Šiandien svaro kursui pasaulinėje valiutų rinkoje įtakos turės skelbiama D.Britanijos infliacija bei kainų pokyčiai mažmeninėje rinkoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų