Trečiadienį pasaulinėje valiutų rinkoje JAV doleris pigo pagrindinių valiutų atžvilgiu. Tai nebuvo staigmena po antradieninio kilimo. Daug dėmesio sulaukė auksas, kurio kaina pademonstravo ženklų spurtą aukštyn.
Europos ir JAV akcijų rinkos indeksai smuktelėjo žemyn , tačiau ne itin ženkliai. Tiesa, Europoje akcijų kainos, kaip ir naftos, krito trečią prekybos sesiją paeiliui. Naftos žaliavos kaina vakar beveik nepakito ir prekybą baigė ties 68.05 JAV dolerio už barelį. Prekybos metu kaina buvo nusileidusi iki beveik 67 JAV dolerių atžymos. Kainai pakilti padėjo susilpnėjęs JAV doleris ir naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) pranešimas apie sumažėjusią naftos gavybą.
Didelio investuotojų dėmesio sulaukė auksas. Uncijos kaina trečiadienį šoktelėjo aukštyn 2.18% iki 977.7 JAV dolerių. Aukso kainos augimas rodo, kad investuotojai šiek tiek privengia rizikingesnių aktyvų, tačiau vien tokių faktorių tokiam staigiam aukso kainos šuoliui nėra pakankamai. Galima daryti prielaidą, kad dabartinės rinkos sąlygos galėjo padidinti tokių šalių kaip Rusija ar Kinija aukso poreikius. Auksas rezervuose keistų JAV dolerius.
Po tokio staigaus aukso kainos kilimo tikėtina sulaukti ir pagrindinės valiutų poros stiprėjimo. Kurį laiką EUR/USD su aukso kaina juda vieninga kryptimi. Vakar euras prieš JAV dolerį pabrango 0.28% iki 1.4259.
Paskelbtas patikslintas euro zonos II ketv. bendras vidaus produktas (-0.1%) staigmenų nepateikė. Apie Europos ekonomines perspektyvas tikimasi daugiau sužinoti iš Europos centrinio banko (ECB) vadovo Jean Claude Trichet lūpų. Šiandien vyksiančiame ECB posėdyje bazinė palūkanų neturėtų būti keičiama. Rinkos dalyviams svarbiausia sužinoti kiek ilgai ECB planuoja laikytis mažų palūkanų politikos, taip pat tikimasi, jog J.C. Trichet pateiks optimistinių ir ekonomikos atsigavimą simbolizuojančių užuominų.
Vakar buvo pranešti pirmieji rugpjūčio mėnesio duomenys iš JAV darbo rinkos. ADP skaičiuojamas darbo vietų sumažėjimas rugpjūčio mėn. siekė 298 tūkst. ir buvo didesnis nei prognozuota (250 tūkst.), tačiau mažesnis nei liepą (360 tūkst.). Nors šis rodiklis nėra labai tikslus, tačiau kryptį parodo gana gerai. Tikėtina, kad penktadienį JAV Statistikos departamento skelbiamas darbo vietų skaičiaus kritimas taip pat rodys sulėtėjimą.
Trečiadienį taip pat buvo paskelbta Federalinio atvirosios rinkos komiteto (FOMC) ataskaita. Iš jos matyti, kad JAV centrinio banko valdyba mato ekonomikos stabilizacijos ženklus. Būsto ir automobilių pardavimai pamažu gerėjo, vartotojų išlaidavimo apimtys nusistovėjo. Ženklesnis atsigavimas tikėtinas 2010 metais. Nors centrinis bankas regi ekonomikos prisikėlimą, tačiau, anot banko, jis dar yra labai nestabilus.
GBP/USD vakar pakilo 0.7% iki 1.6264, EUR/GBP krito 0.39% iki 0.8766. D.Britanijos statybų sektoriaus verslo aktyvumą parodantis indeksas paaugo nuo 47 iki 47.7, bet mažiau nei prognozuota (48.1). Šiandien bus sulaukta verslo aktyvumą paslaugų sektoriuje parodančio indekso, kuris gali įtakoti svaro kursą. Prognozuojamas indekso augimas nuo 53.2 iki 53.9.
USD/JPY kursas krenta nuo pat savaitės pradžios. Vakar JAV doleris prieš jeną atpigo 0.76% iki 92.23. Jokių naujienų iš Japonijos nebuvo sulaukta. Kursą ko gero vis dar kažkiek įtakoja sekmadieniniai rinkimai, taip pat Japonijos automobilių pardavimų rezultatai JAV rinkoje. Beje, tai gali būti tik laikinas pardavimų šuolis, kadangi vyriausybei nutraukus dotuoti automobilių pramonę, tikėtina sulaukti šio sektoriaus smukimo.
Šiandien be ECB posėdžio taip pat svarbių žinių bus sulaukta iš JAV darbo rinkos bei ISM skaičiuojamo verslo aktyvumo indekso ne gamybos sektoriuje.