Moterys yra pernelyg mažo ūgio, per silpnos ir kai kuriais atvejais turi per daug antsvorio, kad apsaugotų tokį žmogų kaip D. Trumpas, teigia JAV politinės dešinės atstovai, kaltinantys Slaptąją tarnybą ydinga samdymo praktika, dėl kurios, jų teigimu, buvęs prezidentas vos nebuvo nužudytas.
Tarp juodus drabužius vilkėjusių ir su akiniais nuo saulės agentų, puolusių savo kūnais pridengti D. Trumpą, kai šeštadienį per mitingą Pensilvanijoje į jį pasipylė kulkos, o paskui išstūmusių jį nuo scenos į laukiantį automobilį, galima pamatyti kelias moteris. Tačiau jos ir jų viršininkė Kimberly Cheatle – tik antroji federalinės agentūros direktorė moteris, kuriai pavesta saugoti esamus, buvusius ir būsimus prezidentus – dabar atsidūrė visų dėmesio centre.
„Slaptojoje tarnyboje neturėtų būti jokių moterų. Tai turi būti patys geriausi agentai, o šiame darbe tarp geriausiųjų moterų nėra“, – sakoma tipiškame įraše socialiniame tinkle X, jį paskelbė dešiniųjų aktyvistas Mattas Walshas.
Respublikonų kongresmenas Timas Burchetas socialiniuose tinkluose liejo sarkazmą Slaptosios tarnybos vadovės K. Cheatle, anksčiau dirbusios „Pepsi“ pasaulinio saugumo direktore, atžvilgiu. K. Cheatle kelerius metus ėjo šias pareigas prieš sugrįždama į Slaptąją tarnybą, kurioje anksčiau dirbo beveik tris dešimtmečius. Respublikonas pasišaipė ir iš įdarbinimo politikos, reikalaujančios, kad darbdaviai paįvairintų samdymo praktiką ir samdytų ne tik baltaodžius vyrus.
Pirmosios moterys buvo prisaikdintos Slaptosios tarnybos agentėmis 1971 metais. Pernai „CBS News“ pranešė, jog agentūra siekia, kad iki 2030 m. 30 proc. įdarbintų agentų būtų moterys.
Pirmadienį per respublikonų suvažiavimą Milvokyje, kai D. Trumpas pirmą kartą po pasikėsinimo pasirodė viešai, jį supo tik vyriškos lyties Slaptosios tarnybos agentai. „Štai kaip turi būti saugomas prezidentas“, – socialiniame tinkle X parašė konservatyvus apžvalgininkas Roganas O'Handley. „Dabar D. Trumpas gauna Slaptosios tarnybos A komandą“, – pridūrė jis.