Respublikonas senatorius Lindsey Grahamas (Lindsis Grejemas) sakė sekmadienio vakarą gavęs informacijos iš vieno FTB direktorato pareigūno, jog Rusijos pareigūnai iš tikrųjų buvo perspėję JAV agentūrą, jog įtariamas teroristas Tamerlanas Carnajevas - čečėnų kilmės teisėtas JAV gyventojas - "radikalizavosi" ir ketina tapti pogrindinių grupuočių nariu.
FTB atliko plačius tyrimus dėl šio įtariamojo, įskaitant jo giminaičių ir mokslo draugų apklausas, vėliau prašė Maskvos suteikti daugiau informacijos, tačiau galiausiai ši byla įstrigo, nurodė L.Grahamas.
"Pasak FTB, rusai taip ir neatsakė", - senatorius sakė žurnalistams, JAV pareigūnams pradėjus labiau domėtis dviem broliais, kurie, kaip manoma, organizavo praeitą savaitę įvykdytą dvigubą sprogdinimą netoli finišo linijos Bostono maratono trasoje. Per tą ataką žuvo trys žmonės, o dar apie 200 buvo sužeisti.
26 metų Tamerlanas Carnajevas buvo nukautas per susišaudymą su policija naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, o jo 19-metis brolis Džocharas buvo sučiuptas penktadienį; jam pateikti kaltinimai dėl teroro išpuolio.
Pasak L.Grahamo, nors Tamerlanas buvo įtrauktas į JAV vyriausybės stebimų asmenų sąrašą, jis sugebėjo nuskristi į Rusiją, neatkreipdamas į save dėmesio.
"FTB man sakė, kad jo vardas nebuvo pažymėtas sistemoje, nes jis buvo klaidingai įrašytas", - nurodė L.Grahamas.
"Nežinome, ar jis pats įrašė su klaida", ar suklydo oro bendrovė, anot L.Grahamo, Rusijos oro susisiekimo flagmanas "Aeroflot".
"Mes čia aiškiai pražiopsojome", - pabrėžė senatorius.
Kai kurie JAV įstatymų leidėjai teigia, kad būtent Tamerlano kelionė į Rusiją galiausiai nulėmė balandžio 15-ąją įvykdytą ataką, keldami klausimą, kodėl FTB neskyrė didesnio dėmesio įtariamajam, kai jis grįžo, įskaitant jo paties internete skelbtą ekstremistinę medžiagą.
"Kaip galėjome pražiopsoti visą šią veiklą internete ir (vaizdo įrašų portale) "YouTube", nors faktas, kad jis jau buvo atpažintas?" - klausė L.Grahamas.
Senatorius, atvirai kritikuojantis Baltųjų rūmų sprendimą nesuteikti Džocharui Carnajevui "priešo kombatanto" statuso, ragino Kongrese peržiūrėti JAV teisės aktus, reglamentuojančius veiksmus stebimų piliečių ir teisėtai šalyje gyvenančių užsieniečių atžvilgiu.
"FTB man sakė, kad jie buvo susirūpinę dėl to asmens, tačiau jų galimybės sekti, ką jis veikė, buvo ribotos", - pažymėjo L.Grahamas.