Iš pirmo žvilgsnio nekaltų elektroninių cigarečių vis dažniau griebiasi nepilnamečiai – ne tik Lietuvoje, bet ir Jungtinėse Valstijose. Šalis dėl to jau kaltina ir konkrečią elektroninių cigarečių gamintoją „Juul“. Esą šiai įmonei 2015-aisiais išleidus spalvotas, įvairių skonių elektronines cigaretes nepilnamečių rūkorių išaugo kone dvigubai. Tad dabar įmonei už jų elektronines cigaretes rūkančius nepilnamečius teks atsakyti – šešioms valstijoms – įskaitant Niujorką ir Kaliforniją – cigarečių gamintoja turės sumokėti beveik pusę milijardo Jungtinių Valstijų dolerių. Nes...
„Juul“ melas sukėlė visos šalies visuomenės sveikatos krizę, o priklausomybę sukeliantys gaminiai pateko į nepilnamečių rankas. Jie manė, kad tai nekenkia sveikatai“, – teigia Niujorko generalinė prokurorė Letitia James.
Valstijos kaltina „Juul“, kad neva ši nepilnamečių neperspėjo apie jų gaminių žalą sveikatai ir tikslingai taikėsi į juos savo spalvingomis reklamos kampanijomis, nors įmonė puslapyje ir skelbia, kad jų įsigyti gali tik žmonės, sulaukę 21-erių. Įmonė kaltinimus neigia, tačiau norėdama išspręsti daugiau nei 6 jai iškeltus ieškinius sutiko valstijoms sumokėti beveik pusę milijardo. O iš prekybos išėmė beveik visus skonius, sustabdė didžiąją dalį reklamos. Tai įmonę išgelbėjo ir nuo uždarymo, mat Jungtinių Valstijų maisto ir vaistų administracija trumpam jau buvo sustabdžiusi „Juul“ veiklą. Ir tai – dar ne viskas. Įmonės ieškiniai laukia Minesotos, Floridos, Mičigano, Meino ir Aliaskos valstijose. O iki šiol norėdama išspręsti įvairius mažesnius ieškinius įmonė jau paklojo maždaug 2 milijardus Jungtinių Valstijų dolerių.
Tačiau visko išspręsti pinigai negali, o ypač – rūkančių nepilnamečių problemos. Jungtinių Valstijų duomenimis, daugiau nei 2,5 milijono šalies vidurinių klasių moksleivių prisipažino per keturis mėnesius bent kartą rūkę elektroninę cigaretę.