„Kiekvieną dieną mes privalome pažeisti įstatymus, kad taptume šeima, – pasakojo Nathanas interviu „TIME“. – mes jau pavargome nuo viso to.“
Montanos poligalimijos šalininkai su viltimi žvelgia į praėjusią savaitę šalies Aukščiausiojo Teismo sprendimą pripažinti tos pačios lyties asmenų santuokas legaliomis visoje šalyje – jų poligaminiai sanktykiai taip pat turėtų būti įteisinti. „Jeigu jūs skaitėte teismo sprendimą, tai jis tinka ir poligamijos šalininkams,“ – įsitikinęs Nathanas.
Jis remiasi teisėjo Aukščiausiojo Teismo Johno Robertso argumentu, kad tos pačios lyties žmonių santuokos atvers kelią „fundamentaliai daugpatystės pretenzijai“.
Įkvėpti J. Robersto žodžiais, trijulė nusprendė, apsiginklavę Aukščiausiojo Teismo sprendimu, eiti į vietos teismo rūmus. Vos sužinoję apie tai, kad Nathanas turi jau galiojančią santuoką, teismo darbuotojai atsisakė išduoti santuokos liudijimą. Tačiau vėliau vienas jų suabejojo ir, sakydamas, kad reikia pasitarti su apygardos viršenybe, pasiūlė atvykti atsakymo vėliau. Tikimasi, kad teismo atstovai pateiks savo sprendimą kitos savaitės pradžioje.
N. Collieras ir jo dvi „žmonos“, be jokios abejonės, turi ką papasakoti apie savo ilgą ir komplikuotą istoriją nuo pat jų pažinties 1999-ais. 2000-ais, N. Collieras legaliai vedė Victoria; tais pačiais metais jis kartu su Christine „atliko religines apeigas“. Vėliau išsiskyrė, o Christine legaliai ištekėjo už kito vyro; tačiau santuoka truko iki 2006-ųjų. 2007-ais pora vėl susiėjo ir „atliko religines apeigas“, o Christine apsigyveno sutuoktinių namuose. Kartu ši šeima augina penkis vaikus.
Nathanas piktinasi „diskriminuojančiu“ teismo sprendimu, bei norėtų, kad jo šeima būtų legaliai pripažinta, o jiems netektų gyventi baimėje. „Mes gyvename laimingoje, funkcionalioje, mylinčioje šeimoje, – pareiškė jis. Aš nesistengiu pakeisti santuokos (instituto). Aš nenoriu nieko versti tikėti poligamija. Mes tiesiog norime pritaikyti santuoką sau. Mes norime legalumo“.