Tuo tarpu, socialiniuose tinkluose paskelbtas pranešimas apie Kodjako salai neva smogusią aukštą bangą nebuvo patvirtintas.
Nacionalinio cunamių perspėjimo centro atstovas Mickey Varnadao (Mikis Varnadao) nurodė, kad dalyje Aliaskos pakrančių – nuo Kodjako salos iki Princo Viljamo įlankos – žmonės teberaginami būti budrūs.
Tačiau pavojus buvo atšauktas Kanados Britų Kolumbijoje, Vašingtono valstijoje, Oregone, Kalifornijoje ir Havajuose.
Japonijos pareigūnai nurodė, kad dėl pastarojo žemės drebėjimo šaliai cunamių pavojaus negresia.
Pasak M. Varnadao, jo agentūra pavojų atšaukė, nes Aliaskos pakrančių gyvenvietėse jokių neįprastų bangų nebuvo užfiksuota.
JAV Geologijos tarnyba (USGS) nurodė, kad 0 val. 31 min. vietos (11 val. 31 min. Lietuvos) laiku užfiksuotų požeminių smūgių epicentras buvo vandenyno dugne, maždaug už 278 km į pietryčius nuo Kodjako salos. Jų židinys buvo apie 10 km gylyje.
Iš pradžių skelbta, kad smūgių stiprumas siekė 8,2 balo, bet vėliau informacija buvo patikslinta. Tame pačiame regione vėliau užfiksuoti keli pakartotiniai smūgiai, iš jų stipriausias – 5,6 balo.
Pirminis žemės drebėjimas buvo juntamas už šimtų kilometrų nuo epicentro esančiose teritorijose, tarp jų – pagrindiniame Aliaskos mieste Ankoridže, bet jokių pranešimų apie žalą nebuvo gauta.