Socialiniai tinklai padeda vienišiems žmonėms susirasti porą, tačiau sutuoktiniams šie tinklalapiai gali pakenkti.
Tyrimas parodė, kad JAV 20% skyrybų įvyksta dėl „Facebook“. Vis daugiau amerikiečių naudojasi socialiniais tinklais ieškodami nesantuokinių ryšių. Vis dėlto dažnai laimingi sutuoktiniai tampa socialinių tinklų naudotojais iš smalsumo arba dėl kitų nekaltų priežasčių. Atsitiktinai randa ten senus pažįstamus, klasiokus ir t. t. Taip užsimezga „online“ draugystė, kuri kartais perauga į rimtus arba trumpalaikius, tačiau realius santykius.
Psichologai teigia, kad internete pilna istorijų apie tai, kai laimingas šeimas sugriovė intrigos socialiniame tinkle. Kartais nemaloni patirtis verčia žmonės vengti interneto ir naujųjų technologijų.
Norint kontroliuoti „online“ santykius, specialistai siūlo dvi griežtas taisykles. Pavyzdžiui, naujokai turėtų reguliariai savęs klausti, kam jie naudojasi internetu, tai jiems padės nepamesti galvos. Taip pat reikia dažniau susimąstyti, ko jus tikitės iš santykių socialiniame tinkle, o intymius pokalbius megzti tik su savo antrąja puse.
Kai kuriais atvejais sutuoktiniams verta apsikeisti savo socialinio tinklo paskyrų slaptažodžiais.
Beje, britai dar 2009 metais pareiškė apie „Facebook“ negatyvų poveikį šeimoms, kai paskaičiavo, kad šis socialinis tinklas minimas penktadalyje visų skyrybų dokumentų. Pavyzdžiui, vyrai ir žmonos aptinka savo sutuoktinio socialiniame tinkle elektroninius meilės laiškus, kurie vėliau cituojami skyrybų dokumentuose.