• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jaunieji Lietuvos mokslininkai jau ketvirtus metus drąsiai stoja prieš publiką tam, kad vos per tris minutes suprantamai ir smagiai paaiškintų juos dominančius mokslo reiškinius.

REKLAMA
REKLAMA

Šiemet tokią galimybę turėjo 13 jaunųjų mokslo žinovų. Jie rungėsi Britų tarybos organizuojamo mokslo komunikacijos projekto „Šlovės laboratorija“ finale. Jo transliacija birželio 15 d., sekmadienį, 20:50 val., „LRT Kultūros“ kanalu pasieks ir Lietuvos televizijos žiūrovus, sakoma renginio organizatorių pranešime.

REKLAMA

„Galime pasidžiaugti, kad jau trečius metus televizijos eteryje transliuojamas konkursas turi ištikimų žiūrovų ir gerbėjų ratą. Tai rodo, kad mokslas, ypač populiariai paaiškintas, gali sudominti plačiąją visuomenę. Tiems, kurie nespėjo sudalyvauti renginyje „gyvai“ ar nematė dalyvių pasirodymų internete, bus gera proga turiningai praleisti sekmadienio vakarą. Jaunieji mokslininkai šiais metais dar kartą įrodė, kad yra dar daug neatskleistų mokslo paslapčių ir jas galima paaiškinti smagiai, aiškiai ir „užkrečiant“ savo idėja kitus“, – sakė „Šlovės laboratorijos“ vadovė Danguolė Kiznienė.

REKLAMA
REKLAMA

Šių metų „Šlovės laboratorijos“ nugalėtoju tapo Vilniaus universiteto medicinos studentas Marius Polianskis, publikai ir komisijai per tris minutes išaiškinęs, kaip toli vienas nuo kito esantys organai yra susiję ir kaip, pavyzdžiui, sutrikusi ausų veikla gali paveikti inkstus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. Polianskis ne tik sužavėjo Lietuvos publiką ir komisiją, bet ir dalyvavo tarptautiniame konkurse „Šlovės laboratorija“ Čeltenhame, Didžiojoje Britanijoje. Tarptautiniame konkurse, kuris šiemet vyko birželio 6-7 dieniomis, varžėsi dalyviai iš 23 pasaulio šalių: Australijos, Beneliukso šalių, Bulgarijos, Kipro, Čekijos Respublikos, Egipto, Prancūzijos, Vokietijos, Graikijos, Honkongo, Airijos, Italijos, Lietuvos, Maltos, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos, Pietų Afrikos, Pietų Korėjos, Ispanijos, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės ir JAV.

REKLAMA

Lietuvoje konkurso finalo metu savo favoritus rinko ne tik komisija, bet ir renginio žiūrovai. Daugiausia publikos simpatijų pelnė Vilija Musneckytė, Vilniaus universiteto biotechnologijos ir mikrobiologijos magistrantė. Ji dalijosi įdomiais faktais apie ŽIV virusą. Kiti šių metų konkurso dalyviai pasakojo apie tai, kaip mus veikia feromonai, apie seniai mirusias žvaigždes, apie optinių iliuzijų panaudojimą smegenų tyrimams, miegapelių genetinę įvairovę, taip pat – iš kur atsiranda žaibas, kaip mūsų akys atpažįsta spalvas, koks cheminis procesas svarbiausias gaminant vyną ir kt.

„Šlovės laboratorija“ – tai Jungtinės Karalystės Čeltenhamo festivalio pradėtas rengti projektas, kuris Britų tarybos organizacijos dėka pasklido po visą pasaulį. Šiuo metu jis vyksta daugiau nei dvidešimtyje skirtingų Europos, Azijos, Afrikos ir Pietų Amerikos šalių. Projekto iniciatorius Lietuvoje – Britų taryba, sakoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų