• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Radviliškio kultūros centro vadovai, užsiėmę pelninga projektine veikla, pamiršo organizuoti poilsį jaunimui. Naudodamiesi šia spraga apsukrūs verslininkai jaunąją kartą linksmintis vilioja į barus. Svarstoma: kam dirba iš biudžeto išlaikomas centras — visuomenei ar barų savininkams?

REKLAMA
REKLAMA

Ne visi jaunuoliai nori megzti kojines

Radviliškio kultūros rūmuose jau beveik metai neorganizuojami šokiai ar diskotekos jaunimui.

Miesto jaunosios kartos atstovai skundžiasi: penktadieniais diskotekos vyksta tik mokyklose, į jas įleidžiami tik tų mokyklų mokiniai. Kur nueiti ir ką veikti dirbančiam jaunimui ar namo į Radviliškį grįžusiems studentams?

REKLAMA

Net ir Kultūros centre veikiantis Jaunimo klubas rengia projektus tik vyresniems radviliškiečiams ir nieko nesiūlo jaunimui.

„Gal tikimasi, kad vaikinai ir merginos susėdę masiškai megs kojines ir jas neš į Kultūros rūmuose organizuojamas kojinių parodas?“, — ironizavo su redakcija bendravę jaunuoliai.

REKLAMA
REKLAMA

Kultūros rūmuose nustojus rengti diskotekas, šia spraga pasinaudojo ir diskotekas ėmė rengti kai kurios Radviliškio kavinės ir barai.

„Ar taip jaunimas nestumiamas į alkoholio liūną? Juk į Kultūros rūmus jaunuoliai eidavo tik pasilinksminti, o baruose — ir alkoholis po ranka?“, — svarstė redakcijoje apsilankiusi grupė jaunų žmonių ir spėliojo, kam ir kodėl buvo naudinga atsisakyti jaunimo kultūrinės veiklos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nesugeba Kultūros centras, sugeba verslininkai

Radviliškio kultūros centro direktorius Romualdas Juzukonis teigia, kad mieste diskotekų buvo atsisakyta dėl dviejų pagrindinių priežasčių: nėra diskotekoms pritaikytų patalpų, ir jaunimas pats nėra aktyvus.

REKLAMA

„Anksčiau diskotekas rengėme du kartus per savaitę, tačiau penktadieniais į jas susirinkdavo apie 30 šokėjų, šeštadieniais — vos 10— 15. Tam įtakos turėjo ir tai, jog dauguma mokyklų tomis pačiomis dienomis taip pat ėmėsi organizuoti diskotekas“, — priežastis, dėl kurių Radviliškio kultūros rūmuose neberengiamos diskotekos, aiškino direktorius.

REKLAMA

R. Juzukonis sutinka, kad jaunimui renginių reikia. Todėl esą ir buvo susitarta su vienais verslininkais rengti pas juos karaokės vakarus, kurie turėjo pasisekimą. Kokia iš to nauda Kultūros centrui, direktorius negalėjo, o gal ir nenorėjo pasakyti.

Buvusi ir dar viena priežastis, kuri lėmė sprendimą Kultūros centre neberengti diskotekų — jas ėmėsi rengti ir viena iš miesto kavinių. „Verslininkai tam turi pinigų, gerą aparatūrą, todėl sugeba pasikviesti gerų didžėjų“, — aiškino Kultūros centro vadovas R. Juzukonis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Reikia ne vien pinigų, bet ir noro

Direktorius nurodė ir dar vieną, gal jau ketvirtąją diskotekų sunaikinimo priežastį. Tai — lėšų trūkumas. „Kai pinigų bus skiriama daugiau, tuomet ir diskotekas rengsim“, — sakė jis.

R. Juzukonis tokią poziciją bandė pagrįsti išlaidomis. Neva reikia mokėti apsaugininkams, o jų turi būti bent trys, kad renginio dalyviai jaustųsi saugūs. Tai vienam vakarui mažiausiai kainuotų apie pusantro šimto litų. Reikėtų mokėti ir darbuotojui, pardavinėjančiam bilietus. O kur dar mokestis didžėjui — be šimto ar dviejų gero diskotekų vedėjo nerasi.

REKLAMA

Redakcijos turimais duomenimis, pernai Kultūros centrui vien meninei veiklai buvo skirta per 150 tūkstančių litų. Dar per 44 tūkstančius litų surinkta specialiųjų lėšų.

Jei šių sumų neužtenka pasirūpinti Radviliškio jaunimo laisvalaikiu, ką tuomet daryti rajono kultūros įstaigoms, per seniūnijas gaunančioms kur kas mažesnes sumas kultūrinei veiklai?

REKLAMA

Pernai Grinkiškio pramogų ir šokių salei kultūrinei misijai atlikti teskirta 800 litų, Pociūnėlių kultūros namams — beveik penki tūkstančiai, Daugėlaičių pramogų ir šokių salei — kiek daugiau nei trys tūkstančiai litų. Šeduvos kultūros namai meninei veiklai gavo šiek tiek per 42 tūkstančius, Raudondvario — beveik 68. Nežiūrint, kad šios sumos yra gerokai mažesnės nei skirtosios Radviliškiui, jaunimo šokių vakarai kaimų ir miestelių kultūros įstaigose rengiami.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Alksniupių kultūros namų meninei veiklai pernai buvo skirti 35 tūkstančiai litų, tačiau alksniupiečiai vien iš šokių organizavimo per metus sugebėjo surinkti dar pusketvirto tūkstančio litų — daugiausia rajone.

O štai iliustracija iš Radviliškio: praeityje vykusio tarptautinio šokių festivalio „Pavasarinis šokių šėlsmas“ dalyviai Radviliškio kultūros rūmuose tik atidarė festivalio programą, o linijinių, pramoginių ir istorinių šokių pamokos vyko viename iš miesto restoranų. Tuomet renginio organizatoriai pripažino, kad restoranas dėl nuomos kainos buvo sukalbamesnis nei Kultūros centras.

REKLAMA

Vienu galvos skausmu mažiau

Radviliškiečiai dar atsimena, kad prieš gerą dešimtmetį mieste veikė dvi kultūros įstaigos: iš biudžeto išlaikomi kultūros rūmai (dabartinis Kultūros centras) ir Laisvalaikio studija „Lituanika“, iš rajono biudžeto dotuojamas dalinai.

„Lituanikoje“ vykstant šokiams, salė būdavo sausakimša. Kasmet jos kolektyvas surinkdavo iki 60 tūkstančių litų specialiųjų lėšų, iš kurių išlaikydavo ir dalį etatų. Šokių metu tvarką prižiūrėdavo patys darbuotojai. Šokiai, kaip vėliau ir kultūros rūmuose, vykdavo penktadieniais. Sekmadieniais čia būdavo organizuojami renginiai vaikams.

REKLAMA

Nebelikus „Lituanikos“, po kelerių metų mieste atsisakyta rengti ir diskotekas jaunimui. Iš biudžeto išlaikomam Kultūros centrui, matyt, naudingiau atvežtiniai koncertai, spektakliai, nes taip lengviau gaunamos specialiosios lėšos.

Pro pirštus į diskotekų panaikinimą žiūri ir rajono Savivaldybė, kuri ankstesniems kultūros rūmų vadovams to daryti neleido. Vienam iš tuometinių vadovų buvo net pagrasinta atleidimu iš darbo, jeigu bus panaikintos jaunimo pamėgtosios diskotekos.

REKLAMA
REKLAMA

Radviliškyje panaikinus šokius, Kultūros centro vadovui atkrito vienas galvos skausmas, ko gero, lieka daugiau laiko užsiimti savais reikalais.

R. Juzukonis jau jau kuris laikas vargonuoja Šeduvos bažnyčioje laidotuvių ar užsakytų Mišių metu (pasak klebono Tomo Kedušio, R. Juzukonį kviečiasi klebonija ar žmonės).

Šeduviai teigia, kad į Mišias jis kai kada atvyksta ir darbo Kultūros centre metu.

Be to, R. Juzukonis puse etato (po keturias valandas kasdien, kaip nurodoma Baisogalos seniūnijos turimuose darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose) dirba meno vadovu Pakiršinio kultūros namuose.

Pats R. Juzukonis teigia Mišiose vargonuojantis tik savaitgaliais, su Pakiršinio meno kolektyvu repetuojantis taip pat tik savaitgaliais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų