• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Pirmadienį Lietuvos jaunųjų žemdirbių delegacija bus išlydėta į Briuselį, kur ketvirtadienį Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemdirbiai rengs taikią protesto akciją.

REKLAMA
REKLAMA

Akcijos metu žemdirbiai, dainuodami Baltijos šalių liaudies dainas, reikalaus sąžiningos Europos Sąjungos (ES) Bendrosios žemės ūkio politikos, primins apie nelygiavertį požiūrį į Baltijos žemdirbius skirstant tiesiogines išmokas.

REKLAMA

Lietuvos žemdirbių interesus Briuselyje žada ginti daugiau kaip pusšimtis jaunųjų ūkininkų ir žemdirbiškų specialybių studentų.

Lietuvos delegacijos išleistuvės į Briuselį vyks Aleksandro Stulginskio universitete. Protestuotojai į Briuselį bus išlydėti su dainomis, liepsnos vilties laužas.

REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį Baltijos šalių žemdirbių delegacija dalyvaus COPA/COGECA – įtakingiausios ES žemdirbių ir kooperatyvų organizacijos – prezidiumo posėdyje, kur bus diskutuojama dėl Bendrosios žemės ūkio politikos biudžeto.

Protesto akcija ketvirtadienį vyks Europos Vadovų Tarybos posėdžio metu. Akcijos metu skambės Baltijos šalių liaudies dainos, protestuojantis Lietuvos kaimo jaunimas prašys „nežlugdyti jų ateities“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Žemės ūkio rūmų pirmininko Andriejaus Stančiko, Baltijos šalių žemdirbiai neketina taikstytis su tolesne diskriminacija.

„Šiuo metu Baltijos šalys gauna mažiausias tiesiogines išmokas ES, nors mūsų gamybos kaštai ir išlaidos yra tokie pat, o kai kuriais atvejais netgi didesni negu kitose ES šalyse. Vienodi ir aplinkosaugos, gyvūnų gerovės, maisto saugos ir kiti reikalavimai – kurie, beje, yra griežčiausi pasaulyje. Todėl Baltijos šalių žemdirbiams yra pernelyg sunku konkuruoti bendroje ES rinkoje“, – sako A. Stančikas.

REKLAMA

Baltijos šalių žemdirbiai reikalauja stipraus ir sąžiningo Bendrosios žemės ūkio politikos biudžeto, kuris užtikrintų kaimo vietovių užimtumą, žemės ūkio konkurencingumą ir stabilumą. Reikalaujama, kad Baltijos šalių žemdirbiams mokamų tiesioginių išmokų lygis jau nuo 2014 m. sausio 1 d., be jokių pereinamųjų laikotarpių, būtų lygus ES vidurkiui arba kiek įmanoma jam artimas.

Šie reikalavimai buvo išsakyti ir bendroje Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemės ūkio ministrų bei nevyriausybinių žemės ūkio organizacijų vadovų deklaracijoje bei Baltijos šalių peticijoje, kurią pasirašė beveik 100 tūkst. Baltijos šalių piliečių. Ši peticija įteikta ES Parlamento pirmininkui Martinui Šulcui (Martin Schultz) bei Europos komisarams Algirdui Šemetai ir Dacianui Čiolosui (Dacian Ciolos).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų