• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kariuomenės ir policijos galvos skausmu tampa prastas vaikinų ir merginų fizinis pasirengimas. Kariškiai suskaičiavo, kad tik vienas iš dešimties vaikų, baigusių mokyklą ir pakliuvusių į kariuomenę, geba išlaikyti karinio fizinio pasirengimo testą. 

Kariuomenės ir policijos galvos skausmu tampa prastas vaikinų ir merginų fizinis pasirengimas. Kariškiai suskaičiavo, kad tik vienas iš dešimties vaikų, baigusių mokyklą ir pakliuvusių į kariuomenę, geba išlaikyti karinio fizinio pasirengimo testą. 

REKLAMA

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija mokyklose žada papildomą kūno kultūros pamoką per savaitę. Tiesa, valdininkai pastebi, kad dėl prastos vaikų fizinės būklės iš dalies atsakomybę turi prisiimti ir vaikų tėvai.

Vienos Kelmės rajono gimnazijos vadovybė pastebi, kad vaikai mėgsta paspardyti kamuolį, bet kasmet norinčių sportuoti ne tik per pertraukas, bet ir fizinio pamokas – mažėja.

„Mes stebim mokinių nenorą, kartais tingėjimą sportuoti. Dažnai tam pasitarnauja ir tėvai, kurie rašo pateisinimus, prašymus atleisti, kai tuo pat metu mokinys sėkmingai nedalyvavęs kūno kultūros pamokoje, sėkmingai sportuoja per pertraukas mokyklos stadione, laksto koridoriais“, – teigia gimnazijos direktorė Rima Andrulienė.

REKLAMA
REKLAMA

Fizinio ugdymo mokytoja paantrina – kai kurie tėvai piktinasi pedagogų noru ne tik vaikus mankštinti, bet ir daryti tai gryname ore. Tad kasmet vaikai tampa fiziškai silpnesni.

REKLAMA

„Būna ir bara mus tėveliai, bet bandom išaiškinti ir tėveliams, kad būtent tas grynas oras naudingas jų vaikų sveikatai. Ir kuo jie bus įvairesnėje aplinkoje, tie vaikai, tuo jie bus sveikesni. Jie gaus šalto oro, karšto oro, ir mažiau sirgtų“, – sako fizinio ugdymo mokytoja Vilija Abrutienė.

Kai kurių šalies mokinių tėvai teigia turintys duomenų, kad bent keturiasdešimt procentų mokyklinio amžiaus vaikų turi atleidimo nuo fizinio ugdymo pamokų raštelius. Tačiau Švietimo, mokslo ir sporto ministerija to nepatvirtina, esą nėra statistikos, kiek vaikų periodiškai atleidžiami nuo fizinio pamokų, kiek jų dėl sveikatos fizinio nelanko visai.

REKLAMA
REKLAMA

Situacijos ministerija nedramatizuoja, nors sako, kad jeigu ir yra prastesnis vaikų fizinis aktyvumas, dėl to atsakomybę turi prisiimti ne tik mokytojai, bet ir tėvai. Nors valdininkai paantrina, naujovių mokyklose bus.

„Dėmesys mūsų visų krypsta ir į pačias fizinio ugdymo pamokas. Mes padidinome fizinio ugdymo pamokų kiekį, nuo dviejų iki trijų. Bet ir su atnaujintu ugdymo turiniu, su atnaujinta fizinio ugdymo pamoka, akys krypsta į pamoką, į pamokos kokybę“, – sako ministerijos atstovė Jolanta Navickaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tobulėti teks ir patiems pedagogams. Jiems teks pasukti galvą, kaip sudominti vaikus sportuoti. O kol kas apie tai, kad vaikai itin prastai fiziškai pasiruošę vis garsiau kalba ir policija, ir kariuomenė. 

Pakliuvę į pradinę privalomąją karo tarnybą jaunuoliai neišlaiko elementariausių fizinio pasirengimo testų.

„Elementarių pratimų, atsispaudimas, atsilenkimas, bėgimas, ištvermė, ko reikia kiekvienam kariui. Tas ir matosi labiausiai“, – teigia Lietuvos kariuomenės atstovas Remigijus Katinas.

REKLAMA

O kol kas kariuomenėje moterims sekasi labiau nei vyrams.

„Kartais geresnis, kartais ne, bet iš esmės jos labiau motyvuotos, kadangi merginos į kariuomenę visos ateina tik savo noru, jos papildomai ruošiasi, kad patektų“, – sako R. Katinas.

O po privalomosios tarnybos panorusiems likti kariuomenėje, teks paprakaituoti kone dvigubai. Mažiausiai kartą per metus jie turi laikyti testą, ir su neišlaikiusiais kariuomenė atsisveikina. Tokių per metus būna apie dešimt.

REKLAMA

Policija taip pat stebi labai prastą fizinį jaunimo pasirengimo lygį. Šiemet kas trečias iš panorusių tapti policininkais Lietuvos policijos mokykloje neišlaikė fizinio pasirengimo testo ir negali tapti pareigūnu. 

Prastesnės fizinės formos, kaip prisipažįsta Policijos generalinis komisaras, ir dabartiniai pareigūnai. Kadangi pareigūnų labai trūksta, o dalis dirbančiųjų turi rimtų susirgimų, jų fizinis patikrinimas nuo šiol truputį supaprastintas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pagal pageidavimą yra tam tikros alternatyvos praeiti atstumą pėsčiomis. Ir sugriežtinti reikalavimai, kad pareigūnas turėtų sportuoti ne vieną kartą per metus, kai jam reikia išlaikyti tam tikrus normatyvus, bet būtų užtikrinama sistema, kad jis visus metus nuosekliai lankytų fizinio lavinimo užsiėmimus. Ir reikia pripažinti, kad dėl kovido buvo į tuos dalykus pažiūrėta pro pirštus“, – teigia policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

REKLAMA

Labiau į policijos pareigūnų fizinę patikrą pažiūrėta po to, kai pernai po normatyvų laikymo Šiauliuose mirė policininkas. Be to, generalinis komisaras neslepia – supaprastinti sąlygas reikia ir dėl policijos pareigūnų trūkumo. Šiuo metu jų stygius siekia per trylika su puse procento ir yra juntamas visoje Lietuvoje.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Viena Kauno progimnazija, 4 klasė. Kelios mamytės pasiskundė, jog fizinio aktyvumo pamokos per aktyvios. Nes jų aptukę vaikeliai nepajuda ir nenori judėti… Kai visiems kitiems nubėgti 50 metrų ar padaryti 10 atsilenkimų jokių problemų.
Tai supertėveliai ir supermamytės augina tešlinių kartą,kurie gali tik telefonus maigyti.įdomu kaip jie atsako ,jei klausia ,kas gins Lietuvą priešui užpuolus,kai negalios nenoriu,nepatinka,per sunku?Nes vien mitingai su marškinėliais ir plakatais ,aš prieš karą,,tikrai nesuveiks,Reikia ,kaip Izraelyje,negali fizuškai,pilna alternatyvios tarnybos,kuri atitiks jų ištižimo lygį,Ir aišku visų politikų vaikai,nesvarbu kokiuose universitetuosemokosi privalo atlikti tarnyba,ne taip kaip ponia Lansbergienė pasakė,kad čia ne jūsų reikalas,,,Taip pta ir auksaburnės Čmilytės ir kitū vaikai,be jokių išimčių,iįskyrus atidėjimus laike,dėl rimtų bėdų,
Tai kaip tos bačkutės policininkės išlaikė testus,kurių pilna. tokia nei kilometro nenubėgtų.Užtat apsikarsčiusios pistoletais, tazeriais, bananai, kaip visas ginklų arsenalas :)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų