Daug mergaičių norėtų užaugti tokios kaip Jackie Green. Ji veikli, krentančiais kaštoniniais plaukais, porceliano baltumo oda.
Atėjusi į susitikimą kartu su savo vaikinu ji tiesiog trykšta pasitikėjimu, kuris jai labai svarbus dirbant administratore prestižinėje „Burberry“ parduotuvėje. Tačiau kelias, kurį ji turėjo nueiti, kad taptų tokia moterimi, buvo nelengvas, nes Jackie gimė berniuku, pasakoja „Dailymail.co.uk“.
Jackie Green (nuotr. JUDE EDGINTON/Dailymail.co.uk)
Būdama vos 4-ių ji savo mamai Suzanai pasakė, kad Dievas padarė klaidą, nes ji turėjo gimti mergaite. Įkalinta kūne, kurio ji nekentė, ji pirmą kartą perdozavo vaistų būdama 11-os ir kol sulaukė 15 metų bandė nusižudyti dar 6 kartus. Šeima turėjo ne tik saugioje vietoje užrakinti vaistus, bet ir slėpti peilius. Ji grasino susižalosianti savo lyties organus. Ir, galiausiai sulaukusi 16 metų, ji tapo jauniausiu žmogumi pasaulyje, pasikeitusiu lytį. Jackie sako: „Esu čia tik tos operacijos dėka. Esu mergina ir visada tokia buvau, niekada tuo neabejojau. Mano protas nederėjo su mano kūnu nuo gimimo.“
Jackie, apie kurią ateinančią savaitę bus kuriamas dokumentinis „BBC“ filmas, lyties tapatumo sutrikimas (LTS) buvo nustatytas kuomet ji buvo 5-erių.
Šis atvejis sukėlė susirūpinimą, kad gydytojai patologizuoja paprasčiausią vaikišką smalsumą, kadangi paprastai vaikai eksperimentuoja vilkėdami kitos lyties vaikų drabužius. Tačiau pagrindinis skirtumas tarp tokio eksperimentavimo ir Jackie bei į jos panašių atvejų yra tas, kad vaikai su šiuo sutrikimu ne tik mėnesių mėnesius teigia, kad jie yra kitos lyties, bet ir grasina sužalosiantys kūną, kurio nekenčia. Pasak ekspertų, tokių atvejų skaičius nuolat didėja.
Šiuo metu nėra jokio paaiškinimo, kodėl žmonės, kurie pagal chromosomų rinkinį yra vienos lyties, iš tikrųjų jaučiasi būdami kitos lyties. Tyrimai parodė, kad transseksualų smegenų dalys struktūriškai yra tokios pat kaip asmenų tos lyties, kurios jie jaučiasi esą. Apklausa JAV taip pat atskleidė, kad bent 50 proc. transseksualų bent kartą bandė nusižudyti ir jiems daug sunkiau susirasti darbą.
Jackie atvejis kitoks. Didžiulio tėvų palaikymo dėka, ji gydymą hormonais pradėjo dar būdama 14 metų, tad jai neteko patirti viso vyriško brendimo proceso.
Jackie sako, kad dauguma transseksualų turi tam tikrus bruožus, kadangi vaistus jie pradėjo vartoti per vėlai. Tai ir nulemia, jog jie išsiskiria iš minios, jiems sunkiau prisitaikyti viuomenėje ir susirasti darbą. Kol kas hormoninius preparatus leidžiama vartoti tik nuo 16 metų, nors stengiamasi šią ribą pakeisti 12 metų riba.
Jackie neturėjo problemų pradinėje mokykloje, tačiau dėl jos noro gyventi mergaitės gyvenimą vėliau iš jos buvo negailestingai šaipomasi. Būtent tada ji ir bandė pirmą kartą nusižudyti. Jos mama Suzana du su puse metų stebėjo dukrą, kad ji savęs nežalotų ir neįvykdytų savižudybės, taip pat perkėlė ją į specialistų prižiūrimą mokyklą, kurioje mokėsi vaikai su sveikatos problemomis.
Kadangi reikalingų hormoninių vaistų tokio amžiaus pacietei britų gydytojai negalėjo išrašyti, mergaitė buvo gydoma JAV. Pirmoji gydymo stadija buvo hormonų injekcija, kuri stabdė testosterono gamybą. Taip pat ji pradėjo gerti estrogeno tabletes. Pirmieji rezultatai, kuomet jau buvo galima pastebėti jos kūną įgaunant moteriškesnes formas, pasirodė po pusės metų. Kadangi Jungtinėje Karalystėje lyties keitimo operacijos galimos tik pacientui sulaukus 18 metų, gydytojas Jackie buvo surastas Tailande.