• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Reprezentacinės vietos, kuriose galima tuoktis, jaunavedžius traukia, tačiau didelio tokių santuokų antplūdžio nesulaukiama – dažniausiai renkamasi Santuokų rūmus.

REKLAMA
REKLAMA

Įregistruoti santuokas reprezentacinėse vietose galima nuo 2009 metų rugsėjo 1 dienos. Per beveik trejus metus neįprastoje aplinkoje susituokė kone tūkstantis jaunavedžių. Tiesa, Panevėžio mieste ir rajone tokių santuokų kol kas per metus būna tik po keletą.

REKLAMA

Pajūris ir sostinė – populiariausi

Šalies savivaldybės gali nustatyti reprezentacines vietas, kuriose gali būti tuokiami jaunavedžiai. Paprastai savivaldybės pasirenka restauruotus dvarus, muziejus ir panašiai, tačiau dalyje savivaldybių tokios vietos nenustatytos, tarp jų ir Panevėžio miesto bei rajono savivaldybėse. Tokiais atvejais santuokos ceremonija gali būti organizuojama norinčiųjų susituokti pasirinktoje vietoje. Žinoma, jei tai neprieštarauja viešajai tvarkai ir moralei, nekelia pavojaus sveikatai ar gyvybei. Teisingumo ministerijos duomenimis, per trejus metus tokių atvejų nepasitaikė.

REKLAMA
REKLAMA

Visi norintys susituokti originalesnėje vietoje už šią paslaugą turi sumokėti 210 litų fiksuotą valstybės rinkliavą. Tuokiantis civilinės metrikacijos skyriuose jaunieji moka mažiau – 70 litų.

Per pirmąjį šių metų pusmetį daugiausia santuokų reprezentacinėse vietose įregistravo vilniečiai – 81 pora (pernai – 137 poros). Jaunavedžiai šiai ceremonijai rinkosi Verkių rūmus, Vilniaus universiteto botanikos sodą, Rotušę, pramogų ir poilsio centrą „Belmontas“, kelis sostinės viešbučius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antrojoje vietoje – Klaipėdos gyventojai. Per pusmetį tokių santuokų įregistruota 21, o pernai – 50. Uostamiesčio gyventojai žiedus sumainė Klaipėdos Pilies muziejaus požemiuose, Klaipėdos universiteto botanikos sode, Melnragės ir Girulių paplūdimiuose, laivuose ir jachtose ar prie Klaipėdos švyturio.

Treti pagal santuokų registravimą tokiose vietose – palangiškiai. Čia per pusmetį įregistruota 16 santuokų (pernai – 27). Poros tuokėsi Palangos Birutės parko rotondoje, kavinėse ar kopose. Antrąjį pusmetį jau užsiregistravo dar 29 poros, norinčios susituokti reprezentacinėse vietose.

REKLAMA

Kol kas leidžiama tuoktis tik tos savivaldybės teritorijose esančiose vietose. Tad neturintieji gražių vietų uždaresnėse erdvėse tarsi lieka nuskriausti. Teisingumo ministerija yra parengusi įstatymų pakeitimus, kuriais būtų panaikinami apribojimai ir jaunavedžiai galės santuoką registruoti ne tik ten, kur gyvena, bet ir bet kurioje kitoje šalies vietoje.

REKLAMA

Kartu su žiūrovais

Panevėžio miestas ir rajonas, kaip minėta, neturi nustatytų reprezentacinių vietų. Aukštaitijos sostinėje apskritai mažai erdvių, kuriose galėtų vykti privačios santuokų ceremonijos. Tad ir santuokų ne Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruojama labai nedaug. Pasak Panevėžio miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Jūratės Girdvainienės, žmonės teiraujasi, ar negalėtų susituokti Burbiškio ar Bistrampolio dvaruose, tačiau pagal įstatymus tai kol kas draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Būtų beprotiška painiava. Sumanytų susituokti Klaipėdoje ant jūros kranto, kas dirbtų čia?“ – J. Girdvainienė sako, kad nebeliktų kam tuokti vietoje.

Tačiau yra planų, kad bus galima paduoti prašymą tuoktis bet kurioje šalies vietoje, ir ši problema būtų išspręsta.

Nors ir negausu uždaresnių gražių erdvių mieste, kelios poros tuokėsi Senvagėje. Kaip sako J. Girdvainienė, dviem poroms pavyko, o trečiai – ne. Pradėjo smarkiai lyti. Tiesa, jaunavedžiai rado kitą vietą – santuoka buvo užregistruota šalia esančio viešbučio restorano terasoje. Be to, čia yra sutuoktos kelios poros. Viena pora susituokė ir teatre „Menas“.

REKLAMA

J. Girdvainienės teigimu, prieš renkantis viešą vietą santuokai jaunavedžiai perspėjami, kad gerai apsvarstytų. Vis dėlto tai vieta, kur vaikšto žmonės, važinėjama dviračiais, žaidžia vaikai. Tad ceremonija nebūna privati.

„Žiūrovų užteko“, – apie Senvagėje užregistruotas santuokas prisimena vyriausioji specialistė.

Be to, tai nėra santuokoms skirta vieta, tad reikia pagalvoti apie oro sąlygas. Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai nesirūpina nei palapinėmis, nei aplinkos puošimu, nei stalu, nei šalies vėliavėle, kuri tokiais atvejais būtina.

REKLAMA

Panevėžio rajone gražių ir privatesnių vietų daugiau. Pasak Panevėžio rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vyresniosios specialistės Zitos Gasiūnienės, šiemet užregistruotos tik dvi santuokos, o anksčiau būdavusios 5–6. Poros rinkosi Bistrampolio dvarą ir Dainiaus sodybą. Pernai viena santuoka įregistruota jaunųjų namuose. Ji teigė negalinti pasakyti, kodėl nesirenkama.

„Nemanyčiau, kad 210 litų yra labai didelė suma“, – svarsto Z. Gasiūnienė.

Jos manymu, pageidaujantieji daugiau iškilmingumo registruoja santuoką bažnyčioje, ir to, matyt, užtenka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų