25 metų Belle Gibson teigė, kad alternatyviomis priemonėmis, tokiomis kaip ajurvedinė medicina ir dieta be gliuteno ir rafinuoto cukraus, išsigydė potencialiai mirtiną smegenų naviką. 2013 metais ji išleido populiarią valgių gaminimo knygą ir programėlę išmaniesiems telefonams.
Tačiau 2015 metais ji vienam australų žurnalui pripažino, kad onkologinę diagnozę išgalvojo.
Viktorijos valstijos vartotojų teisių gynimo institucija CAV ėmėsi teisinių veiksmų prieš B.Gibson, o federalinis teismas pritarė daugeliui pateiktų kaltinimų. Teismas nusprendė, kad ji klaidino visuomenę, klaidingais teiginiais reklamuodama savo knygą ir programėlę.
Bausmės teismas dar nepaskyrė, bet pagal vartotojų teisių apsaugos įstatymą jai gali grėsti baudos iki 220 tūkst. Australijos dolerių (156,5 tūkst. eurų), o jos bendrovei – iki 1,1 mln. Australijos dolerių.
„P.Gibson tyčia naudojosi nuoširdžiu Australijos bendruomenės narių troškimu padėti tiems, kam pasisekė mažiau“, – nutartyje rašė teisėja Debra Mortimer. „Ji ... naudojosi grupėmis, kurios, tikėtina, dėl savo pažeidžiamumo kelia užuojautą: jaunomis mergaitėmis, prieglobsčio prašytojais, sergančiais vaikais“, – rašė teisėja.
D.Mortimer pridūrė neatmetanti galimybės, jog B.Gibson galėjo turėti „iliuzijų apie savo sveikatos būklę“, nes nebuvo pakankamai įrodymų, kad ji tikrai netikėjo serganti vėžiu.
„Ne visi žmonės visą laiką yra racionalūs ir protingi“, – rašė D.Mortimer.
Valgių gaminimo knygoje „Visas podėlis“ (The Whole Pantry) buvo 80 daugiausia vegetariškų receptų, kuriuos esą įkvėpė B.Gibson kova su vėžiu. B.Gibson melas ėmė aiškėti 2015 metų pradžioje, pasirodžius informacijai, kad ji nepaaukojo už knygą gautų 300 tūkst. Australijos dolerių labdarai, kaip buvo žadėjusi. Tuo tarpu draugai žiniasklaidoje ėmė abejoti jos diagnoze.