• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Birželis ir rugpjūtis - mėnesiai, kai lietuvaičiai gaujomis traukia į Norvegijos šiaurę jūroje gaudyti didelių žuvų. Vieni pagauna tikrai didelių, kiti didelių nelabai pagauna. Kaip kam pasiseka. Tačiau nė vienas nesiskundžia, visi prisižvejoja tokių ir tiek, kad grįžę Lietuvon į mūsų vietinę smulkmę ilgai rankų teptis nenori.

REKLAMA
REKLAMA

Kas nevažiuoja į kitus kraštus, gaudo čia, nudrengtose Tėviškės upėse ir visokiose balose. Čia irgi kimba. Dabar daugumos dėmesys prikaustytas prie Kuršių marių ir Nemuno žemupio. Pats sterkymetis. Kas nesivaiko sterkų, gaudo dideles ir mažas taikiąsias žuvis - karpius, lynus, karosus, karšius. Rezultatai permainingi, todėl rašyti, kad šitoje baloje kimba, o anoje ne - negaliu. Žinios, pranešamos žvejų iš įvairių telkinių, labai skirtingos. Vieni pagauna gerai, kiti nepagauna. Taip jau yra su ta žvejyba.

REKLAMA

Panašu, kad didžiųjų plekšnių antplūdis jūroje baigėsi. Praėjusio šeštadienio žūklės Papėje rezultatai neblogi, tačiau plekšnės labai artimos lietuviškam standartui. Su viena nelabai gėdą pridengtum... Jūrą po truputį galima atidėti rudeniui, kai vanduo atšals.

O visai susipratę ir teisingi žvejai, tokie kaip vienas iš žvejams.lt tinklalapio "krokodilų" Gintas, trenkiasi į Kazachstaną gaudyti didelių šamų. Ir tai jie daro kasmet. Kitą šeštadienį skaitykite apie labai prasmingą ir sėkmingą Ginto šamų žvejybą.

REKLAMA
REKLAMA

Vasara - jaukinio metas

Vasara - tas laikas, kai gaudant taikiąsias žuvis jas reikia gana intensyviai jaukinti. Pavasarį, kai vanduo šaltas, su jauku reikia elgtis atsargiai, o štai vasarą galima ir pasiautėti. Tik tas siautėjimas neturėtų būti labai supaprastintas, kaip galvoja nemaža dalis žvejų. Daugumai žvejų jaukinimas - pakelis bet kokio jauko, atskiestas vandeniu, sumetamas į vandens telkinį, ir viskas. Deja. Pašaro gamyba turi daug niuansų. Čia visiems aprašyti neužteks vietos, todėl pabrėšiu tik esminius dalykus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jaukinimo principai

Gatavi, parduotuvėse parduodami, jaukai yra tik dalis to, ką turėtume pakišti žuvims. Įvertinus metų laiką, vandens telkinio niuansus, į bazinį kokiai nors žuvų rūšiai skirtą jauką reikėtų įmaišyti įvairių komponentų. Kokius komponentus ir kokiomis proporcijomis geriausia naudoti, dažniausiai rekomenduoja patys jaukų gamintojai. Kaip pavyzdį pateiksiu labai kokybiškus ir ganėtinai nebrangius daugkartinio Europos ir pasaulio čempiono belgo Marcel Van Den Eynde (M.V.D.E) sukurtus jaukus ir jų priedus. M.V.D.E jau keleri metai gamina jaukus "Robinson" firmos užsakymu, kurių kokybė yra absoliučiai ta pati, o kaina kiek žemesnė. Visi jaukai gaminami Belgijoje, ir kokybės standartai jiems taikomi patys aukščiausi.

REKLAMA

"Robinson Carp"

 Dviejų spalvų ir rūšių pašaras, skirtas dideliems karpiams jaukinti stovinčiame ir lėtai tekančiame vandenyje. Stambios faktūros, intensyvaus kvapo jaukas paruoštas naudoti. Geltonos spalvos jaukas vaisių kvapo, su kanapėmis. Raudonos spalvos jaukas yra intensyvaus braškių kvapo. Prieš kelerius metus raudonasis jaukas buvo išbandytas klaipėdiečių pamėgtuose Kintų tvenkiniuose, ir rezultatai buvo daugiau nei geri. Klasikinė M.V.D.E siūloma jauko karpiams receptūra tokia: 2 dalys jauko "Robinson Carp" (geltono); 1 dalis "Robinson Carp Red" (raudono); 0,5 dalies M.V.D.E jauko "Secret"; 0,5 dalies kepintų kanapių; atraktorius "Braškė" arba "Vanilė". Be to, atsižvelgiant į žvejybos vietą ir vietinių karpių maitinimosi įpročius, rekomenduoju dėti nemažą kiekį kukurūzų. Gaudant telkiniuose, kur nėra smulkmės, verta įversti bent porą dėžučių musių lervų.  

REKLAMA

"Lynas - karosas"

 

Jaukas sukurtas specialiai lynams ir karosams jaukinti. Malonaus kvapo, stambokos faktūros jaukas skirtas jaukinti stovinčiame arba lėtai tekančiame vandenyje. Klasikinė receptūra: 2 dalys jauko "Lynas - karosas"; 1 dalis M.V.D.E priedo "Catch"; 0,5 dalies priedo "Secret"; 0,5 dalies kepintų kanapių. Taip pat kaip ir į jauką karpiams verta pridėti kukurūzų ir musių lervų, įpilti "Robinson" skysto atraktoriaus "Lynas - karosas".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 "Robinson River" (upė)

"Robinson" jaukas sukurtas jaukinti upėje. Gana universalus jaukas, viliojantis įvairias karpines žuvis. Kadangi jis skirtas jaukinti tekančiame vandenyje, todėl yra sunkokos faktūros ir gana lipnus, kad kurį laiką laikytųsi vidutinėje srovėje. Jauko, tinkamo privilioti tokioms žuvims kaip kuoja, karšis, plakis, receptas: 2 dalys jauko "Robinson Bredam"; 2 dalys jauko "Robinson River"; 2 dalys priedo "Record Silver"; 1 dalis maltų biskvitų; atraktoriai "Bream" ir "Vanilė".

REKLAMA

"Robinson" skysti priedai jaukams

Didelė gama įvairių priedų, kuriuos galima naudoti ne tik kaip priedus jaukams, bet ir kaip atraktorius masalams mirkyti. Be to, šie priedai puikiai tinka ne tik su "Robinson" jaukais.

Dviejų rūšių skystas priedas "Bream" (karšis) skirtas karšių žūklei. Vienas iš jų yra stipraus šokolado ir karamelės kvapo, labai saldus. Ypač tinka naudoti šiltesniame vandenyje. Kitas priedas daugiau skirtas gaudyti su šėryklėlėmis, yra švelnesnio kvapo, orientuotas didžiųjų karšių žūklei.

REKLAMA

Skysti priedai "Carp" (karpis)

Taip pat yra dviejų rūšių. Labai saldus, lubinų kvapo priedas skirtas didelių karpių žūklei. Kitas priedas labiau klasikinio vaisių kvapo. Abu priedus galima naudoti gaminant baltyminius kukulius, be to, jie tinka stiprinti aromatui mirkant baltyminius kukulius prieš žūklę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiti priedai

Yra gausybė priedų, skirtų įvairiausioms žuvims. Populiaraus "Scopex", "Almond" (migdolų), "Strawbery" (braškių) kvapo, skirti karpių skoniui, "Tench - carassio" (Lynas - karosas) tinkami jaukui ir masalams pagardinti gaudant lynus ir karosus. Be to, yra dar daugybė įvairių kvapų priedų, skirtų konkrečioms žuvims ir konkrečioms gaudymo sąlygoms.

Nereikėtų aklai vadovautis siūlomomis receptūromis ir proporcijomis. Būtina atsižvelgti į vandens telkinio, kuriame žvejojate, vandens temperatūrą, žuvų įpročius. Nerekomenduoju jauko mesti į vandenį iškart po sumaišymo. Jaukas bent pusvalandį turi pastovėti, paskui jį dar kartą reikia permaišyti ir, jei reikia, papildomai padrėkinti. Jaukinimas - tai ne per dieną išmokstamas reikalas. Tinkamai jaukinti mokomasi gana ilgai, stebint žuvų reakciją į vieną ar kitą jauką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų