Japonijos statybų bendrovė „Shimizu Corporation“ pristatė koncepcinį projektą, pavadintą „Lunar Ring" (Mėnulio žiedas), kurio esmė – Saulės energijos modulių žiedo statyba Mėnulio pusiaujyje, o jo surinkta energija būtų siunčiama į Žemę.
Nuo žemės drebėjimo ir cunamio 2011 metų kovo mėnesį smarkiai nukentėjusi Japonija intensyviai ieško alternatyvių elektros energijos gamybos būdų. Šį kartą „Shimizu Corporation“, beje, viena iš pagrindinių „Hitachi“ rangovių, nutarė pažvelgti į dangų .
Ji siūlo išlieti 400 km pločio betono juostą apie visą Mėnulio pusiaują. „Shimizu“ teigimu, betoną galima būtų gaminti iš Mėnulio grunto, ir tą darbą galėtų atlikti iš Žemės valdomi robotai. Juostos ilgis siektų beveik 11 tūkstančių kilometrų.
Ant betono pagrindo būtų sumontuoti Saulės modulių masyvai, o jų sukurta elektros energija perduodama į imtuvus bet kurioje Žemės vietoje dviem būdais – mikrobangų ir lazeriniais siųstuvais. Energija būtų gaminama be pertrūkių, išskyrus retus Mėnulio užtemimus, nes Mėnulis neturi atmosferos, taigi ir debesų, kurie užstotų Saulę.
„Shimizu“ teigia , kad tokia sistema galėtų pagaminti ir pasiųsti į Žemę 13 000 teravatų galios energijos (tai maždaug dvigubai daugiau, nei bendra visų elektrinių galia), o projekto įgyvendinimas gali prasidėti apie 2035 metus. Tiesa, neaišku, kaip būtų sprendžamos kelios akivaizdžios problemos, kaip dulkės, kurios, nusėdusios ant Saulės modulių paviršius, mažintų jų efektyvumą, ir meteorai, kurie galėtų pažeisti sistemą.
Tačiau visai įmanoma, kad „Shimizu“ kol kas ir neturi tikslo įgyvendinti tokį projektą, tačiau nori atkreipti dėmesį į vis augančias technologines galimybes bei paskatinti diskusijas apie kosminių energijos šaltinių panaudojimo galimybes.
Iš kitos pusės, visai tikėtina, kad po kelių dešimtmečių panašūs mažesnio mastelio projektai gali būti ir pradėti įgyvendinti.